YEREL
Giriş Tarihi : 24-08-2021 11:30   Güncelleme : 24-08-2021 11:30

İSMAİL TATLIOĞLU ARTVİN'DE ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU

İYİ parti heyeti iki günlük Artvin ziyaretlerini tamamladı. İYİ Parti gurup başkanı Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Genel Başkanvekili Ünzile Yüksel, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Vali Yılmaz Doruk, Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve esnafı ziyaret ettikten sonra Yusufeli’nde ki yeni yerleşim yerindeki sorunları raporlamak üzere ilçeye geçtiler.

İSMAİL TATLIOĞLU ARTVİN'DE ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU

Yusufeli’nde Kaymakam Ömer Faruk Özdemir'den bilgi alan parti heyeti, ilçenin esnafını ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında açıklama yapan İYİ Parti gurup başkanı İsmail Tatlıoğlu, "Türkiye'de şehir programlarını ve ilaveten de hem Artvin'de hem de Yusufeli’ndeki yer sorunlarını yerinde görmek üzere genel başkanın talimatıyla yapılmış bir program. Artvin tabi bu coğrafyamız gerçekten doğa harikası ve dünyada da çok az rastlanan coğrafya buralarda tutunmak buralarda yaşamak yaşamı sürdürmek tabi olararak zor. O anlamda buralarda enerji yatırımları var çok uzun süredir bunların hepsini yerinde görüp insanımızın bunlarla ilgili ve günlük yaşamıyla ilgili bu bölgedeki sorunları görmek için geldik ve bunları derledik topladık özellikle de ilçelerimizin kendilerine has sorunlarını rapor halinde götürüyoruz. Bunları siyasetin gündemine taşıyacağız toplumumuzla paylaşacağız. Bir kısmını da Türkiye'yi yönetenlere ileteceğiz gerekenleri yapsınlar. Tamamıyla ilgili de biz bu çözümleri kendimiz üreterek kendi programlarımız dahilinde çözeceğiz" dedi.

Türkiye'de insanların sorunlarının televizyon programlarında anlatılanla alakası olmadığını vurgulayan Tatlıoğlu, esnaf ziyaretlerinden çıkardığı başlıkları şöyle aktardı: "Seçmenden bize gelen şey şu Türkiye'de gündüz insanımızın yaşadıklarıyla Yusufeli’nde yaşananlarla Artvin'de, Borçka'da, Murgul'da Şavşat'ta yaşananlarla Hopa'da, Arhavi'de yaşananlarla akşam televizyonda konuşulanlar arasında bir irtibat yok. İnsanınız gündüz çok sıkıntılı bir hayat içerisinde 12 milyon işsiz uyanıyor her gün. Bugün Artvin esnafını dolaştık ve sorun Artvin'deki esnafın sorunu, İstanbul Bağcılar'daki veya Küçükçekmece'deki esnafın sorunundan farklı değil gerçekten Türkiye'de bir fakirleşme var ve fakirleşme gittikçe artıyor. Türkiye'nin sorunları birikiyor üzücü olan bunların konuşulmaması bunların Türkiye'yi yönetenler tarafından toplumla paylaşılmaması. Bizim Türkiye'de yaptığımız genel başkanımızın yaptığı şey bu programlar sayesinde toplumumuzla paylaşıyor notlarımızı alıyoruz ve siyasetin gündemine taşıyoruz. İyi parti olarak bizim yaptığımız insanımızın sorunlarını siyasetin gündemine taşıyoruz."

"AK Parti Muhtaç Parti Oldu"

Tatlıoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığı olup olmayacağı sorusuna

"İnsanımızın sorunlarını siyasetin gündemine taşıyoruz tabi olarak bize ak parti dönemi sonrası Türkiye'yi kim yönetecek sorusu soruluyor. Biz bir siyasi partiyiz Türkiye'yi tabi yönetmek istiyoruz. Millet ittifakı ile çıktığımız yol devam ediyor. Burada çok ciddi bir mesafe aldık. 24 Haziran seçimlerinde ak parti muhtaç parti haline geldi. 31 mart ve 24 Haziran seçimlerinde de önemli merkezlerinden siyasi iktidar tasfiye oldu. Bu millet ittifakı ile Türkiye'deki siyasal iklimin değişeceğine inanıyoruz ve toplumun da bu konuda çok ciddi destek veriyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda millet ittifakının bir sorunu olacağını düşünmüyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu'nun da Akşener'in adaylığı konuşulması tabidir. Tabi olmayan şey bir partinin genel başkanın adaylığının konuşulmamasıdır. Bunlar gayet tabidir biz saygı duyuyoruz. Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı kim olacak konusunu genel başkanlar partileriyle bir araya gelerek hiçbir problem olmadan çözülür" cevabını verdi.

HATİCE DİLER