YEREL
Giriş Tarihi : 23-08-2021 13:06   Güncelleme : 23-08-2021 13:06

İSMAİL TATLIOĞLU: “BİRTEK MİLLETİME BORCUM VAR”

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, İYİ Parti Artvin İl Başkanlığının daveti üzere Artvin’e geldi.

İSMAİL TATLIOĞLU: “BİRTEK MİLLETİME BORCUM VAR”

Artvin’e gelen İYİ Parti heyeti, İl Başkanlığı ziyaretinde İl Başkanı Kemalettin Akgök, ilçe başkanları ve partililerle buluştu.

Ziyarette partililere seslenen İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Genel Başkan Meral Akşener önderliğinde Türkiye’yi 21’inci yüzyıla taşımak ve Ak Parti sonrası Türkiye için çalıştıklarını vurguladı.

“Güçlü Türkiye İçin İhtiyaç Duyduğumuz Ne Varsa Hepsine Sahibiz”

Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu Türkiye’nin daha iyi yerlerde olması gerektiğini belirterek, “Artvin, Türkiye'nin tabiatının zenginliğinin kanıtıdır. Türk bayrağını en zirveye diken bir şehir. Bu güzellikler içerisinde Türkiye fotoğrafı çok daha iyi yerlerde olması gerek çok daha güçlü bir yerde olması gerek çok daha itibarlı çok daha itibarlı çok daha sözünün dinlenilebilir yerde olması gerek. Bugünkü Türkiye, Türkiye'nin gücü değil. Bugünkü Türkiye eli ayağı ve ağzı bağlanmış durumda. Bu ülkede Kapıkule’de ve Sarp sınırında adalet ve liyakatin girdiği inanıldıktan sonra bir ay içerisinde Türkiye ekonomik olarak, moral olarak coşar. Yargısı Adalet üretir, eğitimi kaliteli eğitim üretir ve bu ülkenin insanları büyük değerler üretir onun için bugünkü Türkiye'ye bakarak umutsuz asla olmayın hatta tam tersine çok umutlu olun göreceksiniz ki Allah bize bu sorumluluğu verirse Türkiye'de inanılmaz derecede kısa sürede büyük hamilelerin sahibi olacağız. Bunu Türkiye'nin potansiyelini bilen ve ne için böyle konuştuğunu detaylarıyla müzakere edebilecek birisi olarak söylüyorum güçlü Türkiye için genel başkanımızın tabiri şudur ‘güçlü Türkiye için ihtiyaç duyduğumuz ne varsa hepsine sahibiz’” dedi

“İktidar Başarısızlığını Devletin ve Milletin Hesabına Yazıyor”

Ak Partinin Ortadoğu politikasının altında kaldığını ve milleti 8 milyon göçmen ile baş başa bıraktığını dile getiren İsmail Tatlıoğlu, iktidar partisinin başarısızlıklarını milletin ve devletin hesabına yazdığını söyleyerek “Türkiye'nin dış politikaları belli binlerce yıllık birikime sırt dönüp dış politikayı dışişlerinin koridorlarına AK Parti'nin odalarına taşıyarak Ortadoğu politikalarının altında kaldılar ve milletimizi bugün 8 milyon göçmen ile baş başa bıraktılar ve bunu milletin hesabına yazıyorlar. Milletimiz, devleti AK Parti'ye teslim etmesine rağmen onlar gittiler fetö ile paylaştılar sonunda ve bunun sonunda altta kalındı bunun maliyeti millete yazdılar. 15 Temmuz’da milletimiz Devleti'ni sokaklardan topladı hepimiz topladık. 1926'dan daha berbat bir şekilde devlet sokaklardan bir millet tarafından toparlandı ve bu da milletin hesabına yazıldı. Türkiye'de 8 milyon göçmen var 5 buçuk milyonu Suriye sınırında var. Bu Suriye meselesi değil bu onların da dahil oldu 92 milyonlu Türkiye meselesidir. Dünyanın hiçbir yerinde Amerika dahil nüfusunun onu kadar yüzde onu kadar göçü 10 yılda 15 yılda kaldıramaz buna Amerika gibi dünyanın en zengin ülkeleri dahildir. Bu konuda tek ana çözüm söyleyen ve gösteren Akşener’dir partiyi kurarken şöyle demişti herkes vatanında mutludur. Suriye’de buradaki Suriyeliler dahil bir seçim yaptıralım kim kazanırsa gidip onunla protokol yapalım buradakilerin can ve mal güvenliği garanti altına alacak bir süreç başlatalım onlara da yazık. Biz bunu çalıştık Suriyelilerin ilk 150 bini güvenlik nedeniyle Türkiye'ye gelmiş dolayısıyla bunlar milletin meseleleridir devletin meseleleridir bunu elbette ki Türkiye Büyük millet meclisi çözecek” ifadelerini kullandı.

“Milliyetçi, Demokratik ve Kalkınmacı Bir Türkiye’yi Yakalamak Çizgimizdir”

Tatlıoğlu parlamenter sistemde tek kişilik hükümetin olduğunu anlatarak, “2017 ve 2018 seçimlerinden sonra tek kişilik bir hükümet oldu. Beka vatan millet misyonu olan yeri göğü kaldıranların değnekliğinde yürüyor sayın genel başkanımızın en son genel idare kurulunda söylediği şekilde söyleyeyim hiç kimseye borcum yok bir tek milletime borcum var o da bu ucube sistemde Türkiye'yi 21 yüzyıla çıkarmaktır. İyi Parti milleti için bir kahramanlar ordusudur tarih böyle yazacaktır. Bütün dünyasını bir kenara bırakarak milleti adına baş kaldıranların siyasal hareketidir bunun başka bir tanımı yoktur. Kaos yaratan kaosun parçası olur tarih böyle yazmıştır. Biz meclise girdiğimizde bize şöyle bakıyorlardı. Çobanı yok, sürüyü paylaşalım. Bunu bize de söylemeye çekinmiyorlardı. Allah samimi olanın arkasındadır, milletimizin inancıyla, genel başkanımızın bitmez tükenmez enerjisi ve inancıyla yükselen tek siyasi partiyiz. Hiç kesilmeden az az, çok çok artan partiyiz. Onlar ise hiç kesilmeden düşüyorlar. AK Parti ile MHP’nin çıplak toplamı ile İYİ Parti ve CHP’nin çıplak toplamı aşağı yukarı başa baş gelmektedir. İYİ Parti’nin yükselişi devam etmektedir, milletin meselelerini çözmekte siyasetin merkezine doğru yürüyüşe devam edecek. Herkesi kucaklayacağız. Bizim milliyetçi, demokratik ve kalkınmacı bir Türkiye’yi yakalamak çizgimizdir” diye konuştu.

“Ankara’da Ak Parti Sonrası Türkiye İçin Çalışıyoruz”

Meclis açılınca seçim kanununda değişiklik yapılacağını ve bunu İYİ Parti için düşündüklerinin altını çizen İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Tatlıoğlu, “önümüzü kesemediler milletimiz giderek sahipleniyor. İçinde bulunduğumuz bu dönemde kendini hiç ifade edemeyen milyonlar var. Buna rağmen İYİ Parti, Türkiye ortalamasında yüzde 16’nin üzerindedir bunu herkes görüyor. Beklentimiz son baharda yüzde 18’in üzerine çıkmaktır ve ondan sonra çok daha hızlı bir gelişme sağlayacağız. Kervan yolda, Allah tan başka bunun önünü kesecek olan yoktur. Ben Artvin'den de şunu rica ediyorum, Artvin'i yönetmeye hazır olun, Türkiye'yi yönetmeye hazır olun. Biz Türkiye'yi yönetmek için yola çıkmış bir siyasi partiyiz biz bunun iddiasındayız. Ogün gelir başka bir süreç oluşur Millet ittifakı mutfağı ile geldiğimiz yer çok önemli bir yerdir. Türkiye’de ki siyasi sosyoloji İYİ Parti’nin siyasete girişiyle iktidarın gerileyeceğini göstermiş ve bunu da ispatlamıştır. 24 Haziran seçimlerinde AK parti mecliste ilk defa muhtaç partiye düşmüştür. MHP’nin elleri kalkmazsa mecliste AK Parti’yi saymıyorlar. Genel başkanımız Türkiye'yi 21 yüzyıla taşımak için çalışıyor ve inşallah bunu hep birlikte başaracağız. Ama hepimiz bunun için hazır olacağız. Biz Ankara’da AK parti sonrası Türkiye'yi çalışıyoruz. Uzun süredir çalışıyoruz. Çünkü buna inanıyoruz. Bu çalışmalarımızın neticesidir. Her meseleye hakimiz, her meseleyi biliyoruz. Sizlerde bunu bilmeniz ve buna hazır olmanızdır. Güçlü bir Türkiye için ve bunun için neye ihtiyacı varsa biliyoruz ve biz bunu sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“Derim Mertlik Cesaret Cinsiyette Değil Yürektedir”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel konuşmasında şöyle konuştu: “Gerçekten zoru başarıyoruz. Mustafa Kemal’in Millet fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir diyor ya Nutukta işte noktadayız. O yüzden o cesurların lideri. Her zaman derim mertlik cesaret cinsiyette değil yürektedir o da sayın genel başkanımızda fazlasıyla vardır. Biz ona inandık Türk milletine inandık. Asla yılmadan bir adım geri atmadan mutlu milleti güçlü devleti kurmak için yılmadan bıkmadan yorulmadan devam edeceğiz. Ne zamanki Adaleti eşit kılarız, hukuku üstün kılarız, Ne zamanki kul hakkının yenilmesini engelleriz seyirci kalmayız, Eşimiz dostunuz çocuklarımız için siyaset yapmayız ne zamanki gençleri siyasi partilerin kapısında kul olmaktan kurtarırız işte o zaman başarırız ve biz bunu başarmak için yola çıktık başaracağız. Ayeti kerime de de söylediği gibi Allah iyilerle beraberdir biz iyiyiz”

Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs parti kurulurken yaşanılan zorlukları hatırlatarak konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “bu partiyi kurarken o süreçte yaşadıklarımızı yaşadıklarınızı çok iyi biliyorum biliyoruz. Neler yaşadık düşünün ki bir siyasi parti ve onun liderinin hem de kadın liderinin arabasının önü Çöp kamyonu ile kesilmişti. Bir siyasi parti düşünün ki onun konuşma yapacağı salonun elektrikleri kesilmiş kapıları kapatılmıştı. Ellerine ne geçti hiçbir şey. O zor süreçlerde insanların korkutularak baskı altına alınarak bu partinin kurulmasının engellendiği günlerde bu partiye sahip çıkan herkesten Allah razı olsun. Allah’ımıza şükürler olsun peş peşe iki seçim geçirdik parlamentoda belki sayımız az ama çok etkili bir gurubuz parlamentonun en devamlı en aktif gurubuyuz.”