YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2022 12:58   Güncelleme : 19-04-2022 12:58

“İSRAİL ZALİM DÜNYA İKİYÜZLÜ!”

“İSRAİL ZALİM DÜNYA İKİYÜZLÜ!”

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Artvin İl Temsilciliği, İsrail güvenlik güçlerinin şiddet kullanarak Mescid-i Aksa'ya girmesini protesto etti.

Halitpaşa Camisi önünde teravih namazı sonrası toplanan grup adına açıklama yapan TÜGVA TÜGVAİl Başkan Yardımcısı Osman Delibaş, Yahudilerin Hamursuz (Pesah) Bayramı'nın bu sene ramazan ayına denk geldiğini, siyonist ideolojiye boğulmuş bazı grupların Mescid-i Aksa'da kurban kesmek istediğini belirtti.

İsrail'in Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yaptığı saldırıya TÜGVA Artvin Şubesi sessiz kalmadı. TÜGVA yönetimi teravih namazı sonrasında Mescid-i Aksa'da İsrail askerlerinin yaptığı saldırıyı kınadı.

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'da Filistinli çocuk ve gençlerin üzerine mermilerle saldırması üzerine TÜGVA Artvin Şubesi de teravih namazı sonrasında Halitpaşa Camii önünde basın açıklaması yaptı.

TÜGVA Artvin İl Başkan Yardımcısı Osman Delibaşbasın açıklamasında İsrail’i sert bir dille kınayarak Müslümanların da saldırılara karşı sessiz kalmaması çağrısı yaptı.

TÜGVA Artvin İl Başkan Yardımcısı Osman Delibaş basın açıklamasında şu ifadelere ter verdi:

Herkes kendine yakışanı yapıyor; israil zalim, dünya ikiyüzlü! Mirac, Aksa Ve Burak!Bitti zulmünüz artık son durak!Yahudilerin bir bayramı olan Pesah, bu sene ramazan ayına denk geldi. Siyonist ideolojiyeboğulmuş bazı lanetlenmiş gruplar, İsrail işgal kuvvetlerinin destekleriyle Mescid-i Aksa'dakurban kesmek istediler. Hahamlar ve Radikal gruplar Silsile Kubbesi'nde kurban takdimiçağrıları yaparak, geçtiğimiz günlerde uygulamaya çalıştılar. Ve bu kirli emeller neticesindeMescidi Aksa'yı işgal girişiminde bulundular.Resulullah'ın Miraca yükseldiği o mübarek beldede, Müslümanları yerlere düşürmeye niyeteden İsrail, yine Müslümanlara zulmetti. Öyle ki şeytanların bağlandığı mübarek ramazanda,şeytanlardan daha büyük şeytanlık yaptı. Herkesin kendine yakışanı yaptığı dünyaimtihanında, İsrail yine kendisine yakışanı yaptı.İsrail kendisine yakışanı yaptı!Çocuklara, kadınlara ve yaşlılara şiddet uyguladı. Ve hatta masumları öldürdü.Müslümanların kutsal mabetlerinden biri olan Mescid-i Aksa'yı yine Müslümanların kutsalgünleri olan ramazan ayında işgale girişti.Tek silahları taş ve parmaklarından akıp taşa bulaşan kan olan müslümanlara, zulmetti.Zülme karşı dik duran Müslümanlara kahpece muamele etti.İşgalcilerin zalimliğine ve zulmüne karşı ise Dünya ise her zamanki gibi sessiz. Maide Suresi 78.ayette Cenab-ı Hakk bu aşağılık zulüm düzenini kuranların lanetlendiğinibuyuruyor.Ey Müslüman, Allah'ın lanetlediği zalimler, mazlumlara zulmederken sessiz kalmak hangivicdan ile bağdaşır? "Hangi günah sebebiyle öldürüldüğü" sorulan o masum çocuklar"İsrail'in bir kurşunu ve Müslüman'ın hep sessizliği" derse ne cevap vereceğiz? Filistin'likardeşlerimizin onurlu ve şerefli direnişi devam ederken zulme sessiz kalmak bize yakışırmı? Haydi bu zulmü tüm dünyaya haykıralım!İsrail'in son saldırısı neticesinde yüzlerce gazimiz, onlarca şehidimiz var. İlk kıbleyi namusuolarak görüp etten duvar ören kardeşlerimiz var.Ümmetin çocukları öldürülüyor. İnsanlık tarihinin işlendiği en büyük zulümlerden biri işlenmeye devam ediyor. Dünya ise kendine yakışanı yapıyor. Dünya sessiz…Oysa Ukrayna'da ki zulme sessiz kalamamıştı. Zulmün her çeşidine karşıyız biz ve acıyarıştırmıyoruz. Acı acıdır. Ukrayna'da da acı acıdır, Filistin'de de acıdır. Bizim için acının rengi, dili, dini yoktur. FakatDünya Filistin'e sessiz…Ancak biz biliyoruz ki, Müslümanlar hakka ve hakikate şahitlik ederler; Filistin’deki zulme desessiz kalamazlar.Ve biz, bu bilinç ile bir kez daha haykırıyoruz ki;

İsrail Bir Terör Devletidir.

Siyonistler Bebek Katilidir.

İsrailliler Zalim İşgalcilerdir.

Ve Zalimler İçin Yaşasın Cehennem.

Zalimler İçin Yaşasın Cehennem.

Zalimler İçin Yaşasın Cehennem!

Basın açıklamasına TÜGVABaşkanı İbrahim Keskin, Ak Parti İl Başkanı Fatih Tahtalı, Ak Parti Geçlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu, Memur-Sen İl Başkanı İbrahimİnce, Büro Memur-Sen Başkanı İsrafil Soydan, Toç-Bir-Sen Başkanı Yaşar Gürel, Ensar Vakfı Başkanı Muhammet Ardıç,Artvinliler Vakfı Artvin Şube Başkanı Hamdi Özder, İHH Başkan Vekili Hayati Güneri, Genç İHH Gençlik Başkanı Fatih Doğrul, ve Üyeleri, Yazar Yüksel Kantar camii cemaati ve vatandaşlar katıldı.