YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:14   Güncelleme : 10-11-2021 17:14

“KADININ EMEĞİ, TÜRKİYE'NİN İSTİKBALİ"

“KADININ EMEĞİ, TÜRKİYE'NİN İSTİKBALİ

"Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" programı Artvin buluşmasıyla devam etti.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca hayata geçirilen "Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda" projesi kapsamında Artvin’de program düzenlendi.

“Kadının emeği, Türkiye'nin istikbali" sloganıyla Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde düzenlenen programda konuşan AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı, projenin kadınların istihdamının geliştirilmesine yönelik Türkiye çapında yürütüldüğünü söyledi.

Ak parti döneminde kadına verilen değer, kadının her alanda olması kadının her platformda da önünün açıldığını belirten İl Başkanı Fatih Tahtalı, “Genel merkez kadın kollarının başlatmış olduğu 81 ilde de sunumlar yaparak anlatarak eminim ki çok güzel cevherler bu toplantıların neticesinde ortaya çıkacaktır” dedi.

Artvinli Kadınların Anadolu'nun diğer illeri ile mukayese edilemeyecek kadar hayata tutunmak için gösterdiği performansı böyle ticari alanda da gösterecek olsa çok çok başarılı olacağına inandığını belirten Başkan Tahtalı, “İnşallah başka bir ilde Artvin'de de şu kadın girişimci şu proje ile adım attı. Şu seviyede bir iş hacmine ulaştı şöyle bir istihdam yapıyor diye inşallah bizim ilimizden de böyle girişimciler çıkacak ve anlatılacak ben buna inanıyorum. Çünkü bizim kadınlarımız Anadolu'nun diğer illeri ile mukayese edilemeyecek kadar hayata tutunmak için gösterdiği performansı böyle ticari alanda da gösterecek olsa çok çok başarılı olacağına inanıyorum. Tekirdağ'da ki Meral hanımın KOSGEB'den aldığı 120 bin liralık destekle gelinlik üretimi yaptığı Türkiye'nin her yerine gelinlik sattığı ve Kanada’ya ihracat yaptığı yılda binin üzerinde gelinlik ihraç eden 50 nin üzerinde çalışanı olan bir işletme haline gelebiliyor. Başlangıç noktası KOSGEB'in 3 yıl önce vermiş olduğu 120 bin liralık destek. Ben bugün bunu burada anlatabiliyorum. Veya Antalya'da TÜBİTAK'tan ve KOSGEB'den aldığı teşvik ile yapay zeka ile yapmış olduğu bir proje ile kendi işinden ayrılıp yurtdışındaki firmasından ayrılıp Türkiye'de bir iş kurup yapay zeka üzerine adım atan Deniz hanımın başarıları anlatılabiliyor. Benim birebir tanıdığım çok mücadeleler vermiş özellikle devlet teşvikleriyle tarımın kırsal kalkınma desteği KOSGEB desteği İŞKUR desteği ile mücadele vermiş kadınlarımız var. Yeni projeler yaptılar eminim o projelerle adlarından söz ettirecekler” diye konuştu.

Hatice Diler