YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 18:09   Güncelleme : 22-12-2021 18:09

KAFKASÖR YAYLASI TERAPİ OLDU!

KAFKASÖR YAYLASI TERAPİ OLDU!

Kafkasör Yaylasının yüksek kesimleri beyaza büründü. Aileler çocukları ile beraber kafkasör yaylasına gelerek eğlenceli anlar yaşadı.

İl Merkezi’ne yaklaşık 7 kilometre mesafedeki doğal güzelliğiyle ünlü bin 200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda, etkili olan yağışla kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı. Kar kalınlığının 40 santimetreye ulaşmasının ardından vatandaşların ilgi odağı olan Kafkasör, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Yağan kar ile birlikte Kafkasörbölgesi beyaza büründü. Kartpostallık görüntülerin oluştuğu bölgede vatandaşlar kartopu oynayarak karın keyfini çıkardılar. Aileleri ile birlikte gelen vatandaşlar karda fotoğraf çekilerek bu anları ölümsüzleştirdiler.

Anı fırsat bildiklerini söyleyen Hilal Turgut, “Yazın hemen hemen her hafta sonu ailemizle veya arkadaşlarımızlakafkasör yaylasına gelip burada doğa yürüyüşü, piknik yapıyoruz. Bugün de yaklaşık 40 santimetre kar yağmış. Ağaçların üzeri ve doğa tamamen karla kaplanmış. Eğleniyoruz ve çok güzel zaman geçiriyoruz. Sezonun ilk karı yağdı. Kar lastiklerimizi taktık ve gerekli önlemlerimizi alarak geldik. Gerçekten de buranın temiz havası karşılaştığımız bu eşsiz manzara bize iyi geldi. Bir nevi terapi gibi de oldu. Bizler kafkasör yaylası sayesinde bugün mutlu bir gün yaşadık. Herkese buraya gelmelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.