YEREL
Giriş Tarihi : 08-09-2021 11:18   Güncelleme : 08-09-2021 11:18

KALEDİNİN AKİBETİ NE OLACAK

Heyelan alanı olduğu için iki yıl önce kaldırılan Kaledibi mahallesinde, geçen süreç içerisinde bir adım atılmaması birçok soruyu da beraberinde getiriyor.

KALEDİNİN AKİBETİ NE OLACAK

Kaledibi mahallesi heyelan alanı olması gerekçesiyle kamulaştırma ile kaldırılıp Seyitler Çarbiyet Mahallesinde yapılan toplu konutlara taşınmıştı.  Süreçte Kaledibi sakinleri taşınmaya çeşitli nedenlerle karşı çıkmasına rağmen taşınma işlemleri tamamlanmıştı.

Aradan geçen 2 yıllık süreç içerisinde Kaledibi mahallesindeki konutların bir bölümü kısmi olarak yıkılmış gerisi ise kaderine terk edildi. Şehir girişinde bulunan Kaledibi mahallesinin alt tarafında yeni yapılan üniversite rektörlük binası, yapımı devam eden KYK yurt binaları ve hemen yanlarında faaliyette olan turistik otel yapımı gerçekleşti. Heyelan gerekçesiyle kaldırılan mahallenin hemen altında bu yapıların yapılması farklı bir tezatlık göstermiyor mu?

Diğer bir hususta boşaltılan Kaledibi mahallesinde hiçbir çalışmanın yapılmaması. Mahalle şu anki görüntüsü ile de Artvin’e hiç yakışmıyor. Bir taraftan turistik bir işletme bir tarafta üniversite ve rektörlük binası ama bunların hemen yanında akıbeti ne olacağı bilinmeyen bir harabe mahalle. Merak edilen bu Kaledibi mahallesinin akıbeti ne olacak?

TEMEL OKUR