YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2022 12:22

Kaleköy’de Trabzonspor Aşkı

Kaleköy’de Trabzonspor Aşkı

Borçka Kaleköy’de yol kenarında olan Osmanlı Dinlenme Tesislerinde Trabzonspor aşkı dikkat çekiyor.Tesisin dört bir yanını Trabzonspor bayrakları ile süsleyen Gülahmet Topçu, takımına olan sevgisini iş yerine yansıttı.

Gülahmet Topçu, vatan sevgisi ile Trabzonspor sevgisinin denk olduğunu söyleyerek, “Şampiyon olmak bizim için önemli değil biz şampiyon olsun diye tutmadık takımımızı. 4 yaşında oğlum var öğrendiği ilk renkler bordo mavi oldu. Artvin geneline baktığımız zaman tüm kentte Trabzonspor muhabbeti farklıdır. 200 metrekarelik iş yerimi boydan boya sevdamızla süsledim. Osmanlı dinlenme tesisi bir anda Trabzonsportesisine döndü. Uzun aradan sonra şampiyon olunca böyle kutlamak istedik. Herkesten çok güzel geri dönüşler aldık. Buna diğer takımların taraftarları da dahil. Hatta farklı takım forması giyen arkadaşlar gelip burada fotoğraf çektiriyorlar. Diğer takımlar şampiyon olunca muhakkak gerginlik olurdu ama Trabzonspor öyle bir takım ki Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray formalarını giyen insanları bir araya getirip burada bu bayrak önünde poz verdirdi. Aslında bu Karadeniz’in has kültürüdür.” dedi.

Unutamadığı maçlar arasında 1996 yılındaki Fenerbahçe maçının da olduğunu aktaran Topçu, “O maç hala hafızamda. Ama iyi olan maçlarımız, mutlu olduğumuz maçlarımız da çok var. 1996 maçı gibi 2011 yılındaki maçta içimizde kaldı. Çünkü sahada kaybetmedik. Sahada mücadelemizi verdik ama maalesef sahada kaybetmedik. Bu yıl oynadığımız maçla da şampiyon olduk bu bizde yetti” diye konuştu.

Topçu, “Trabzonspor 11 yıl aradan sonra şampiyon oldu. Takımda şu kadroyu bozmazsak üzerine bir iki takviye de yaparsak özellikle başkanla birkaç yıl daha gidersek biz ikinci üçüncü yıldızı çok rahat takarız” ifadelerini kullandı.

İş yerinde ayrıca unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünleri de bulunduran Gülahmet Topçu, insanların eskiye özlem duyduklarını da belirterek, “Çöp kovalarına varıncaya kadar birçok şey geri dönüşüm ürünü. Teknoloji geliştikçe insanlar yöresel olandan eski olandan uzaklaştı. Mütevazı ürünlerin yerini gösterişli şeyler aldı ama o eskinin tadı onlarda yoktu. Pandeminin de etkisiyle insanlar eskiye doğala dönmeye başladı. Ben de istedim ki insanların bu özlemine bir nebze çare olayım. Burada illa bir şey yiyip içmek zorunda değiller gelip fotoğraf çekilip giden birçok insan da var. Ben de eskiyi çok severim kültürümüzün de kaybolmaması için köyümde olan ürünleri buraya getirdim. Güzel olduğunu düşünüyorum. Hatta benim doğup büyüdüğüm beşiğimi de getirdim 1975 yılında yapıldı. 40 yıllık radyolar var” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER

Haberin Galerisi : Kaleköy’de Trabzonspor Aşkı
Gündem ArtvinGündem Artvin