YEREL
Giriş Tarihi : 27-08-2021 12:25   Güncelleme : 27-08-2021 12:25

“KALICI HİZMETLER GEÇİCİ RAHATSIZLIKLARLA MÜMKÜNDÜR”

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, ilçenin en önemli sorunlarından olan içme suyu ve altyapı çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

“KALICI HİZMETLER GEÇİCİ RAHATSIZLIKLARLA MÜMKÜNDÜR”

Belediye olarak eksikliklerin olabileceğini belirten Başkan Orhan, “Bu anlamda eksikliklerimizi giderip; yaşanabilir Borçka için çıktığımız bu yolda elimizden gelenin fazlasını var gücümüzle yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Borçkamızın en önemli sorunlarından biri içme suyu ve altyapısının vatandaşlarımıza tam olarak cevap vermemesiydi. Geçmiş dönemde bu konuda çalışmalar başlatılmış; fakat müteahhit firma birçok nedenden dolayı projeden tasfiyesini istemiş ve sonrasında da tasfiye olmuştur. Görevi devraldığımız bir yıl içinde, tekrar bu işin ihalesini yaptırarak 20 Temmuz 2020 tarihinde alt yapı (su, kanalizasyon ve yağmur suyu) çalışmasına başlanmıştır.

Borçka Belediyesi, İller Bankası’na müracaat ve iş ihalesini yaptırmak, çalışma alanlarını sorunsuz bir şekilde yüklenici firmaya teslim etmekle yükümlüdür. Yüklenici firmayı belirlemek İller Bankası kontrolü altındadır. Kaldı ki davetiye yöntemiyle ihale yapılmıştır.

Gelinen noktada daha önce karayolu işi yapan yüklenici firma Borçka’da ilk kez altyapı işini üstlenmiştir. Kentimizin coğrafi koşullarının zor olması; işin yavaş ilerlemesine sebep olmuş, tahmin edilemeyen sonuçları ortaya çıkarmıştır.

Altyapının tamamen bitmesi ve sağlıklı şekilde yürürlüğe girmesi, belediyemizin de Borçka halkının da ortak talebidir.

Belediye olarak Karayolları ile bir protokol imzalayarak, uygun çalışma koşullarını hazırlayarak yüklenici firmaya teslim ettik.

Çalışmaların takibini İller Bankası’ndan ve belediyemizden görevli kişiler koordineli şekilde yürütmektedir. Çalışmalar sırasında oluşan eksiklikler tespit edilerek hem iller bankasına hem de yüklenici firmaya bildirilmektedir.

İller Bankası Bölge Müdürümüz ve yüklenici firma yetkilisi ile eksiklikler ve çalışmaların tamamlanması yönünde 24 Ağustos 2021 tarihi (dün) itibariyle bir toplantı yapılarak; yerinde tespitlerle birlikte gereken önlemler alınmıştır.

Bizlerin de belediye olarak eksiklikleri olabilir. Bu anlamda eksikliklerimizi giderip; yaşanabilir Borçka için çıktığımız bu yolda elimizden gelenin fazlasını var gücümüzle yapmaya çalışıyoruz.

Yapılan işlerde:

- Valimiz ve Kaymakamımızın bilgisi dahilinde,

- İller Bankası,

- Karayolları,

- Orman İşletmesi,

- Mahalle ve köy muhtarları ve

- Konunun direkt muhatabı olan halkımızın bilgisi ve karşılıklı koordinasyonu ile çalışmaktayız.

Altyapı sürecinde yaşanan aksaklıklardan dolayı Borçkalı hemşehrilerimizin affına sığınarak “kalıcı hizmetler geçici rahatsızlıklarla mümkündür” diyoruz.

Anlayış ve sabırlarından dolayı bütün hemşehrilerime teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum.”

Hatice Diler