YEREL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 18:36   Güncelleme : 28-09-2021 18:36

KAMP İÇİN DESTEK BEKLİYOR

KAMP İÇİN DESTEK BEKLİYOR

Artvin Çoruh Spor Kulübü BAL Ligi için hazırlıklara başladı. 30-31 Ekim tarihinde başlayacak olan amatör lig hazırlık maçlarına 25 gündür çift antrenmanla devam eden takım kamp için henüz program oluşturmadı. Kampı program dâhiline aldıklarını fakat kulüp bütçesini zorladığı için değerlendirmeler yaptıklarını aktaran Çoruh Spor Teknik Direktörü Coşkun Öz, “Kamplar futbolcuların motivasyonu için çok önemli olduğunu ve gerekli destek verilirse kamplara başlayarak tam donanımlı bir şekilde BAL Ligine çıkabiliriz ” dedi.

Yönetimin takımın kamp yeri hakkında henüz program belirlemedeğini aktaran Çoruh Spor Kulübü Teknik Direktörü Coşkun Öz, “en kısa sürede bir programın belirleneceğini düşünüyorum yönetimle istişare içerisindeyiz ancak şöyle bir şey de var tabi ki bunlar desteklerle olan şeyler. Bu bölge gereği de hazırlık maçları oynamakta da biraz problem yaşıyoruz. 3-4 saatlik mesafelerdeki takımlara gitmek gelmek zorunda kalıyoruz. Günübirlik gittiğimiz zaman oyuncuların yol yorgunlukları ve hemen üzerine maça çıkması mümkün olmuyor. Adı üstünde hazırlık maçı, hazır olmak için gittiğin maça yorgun bir şekilde çıktığın zaman bu sefer orada yapılan maçında bir önemi kalmıyor. Futbolcunun da moral motivasyonu ona uygun olmuyor” diye konuştu.

“Taraftardan Destek Bekliyoruz”

Artvin’in yerel takımı olduğunu ve taraftarın desteğine çok fazla ihtiyaçlarının olduğunun altını çizen Teknik Direktör Öz, “kamp yapılan yerler zaten belli Antalya olabilir, Bolu olabilir Erzurum'da var ama kış mevsimde biraz soğuk olabiliyor. Bu gibi yerlerde kamp yapmayı çok istiyoruz. Bu da yaklaşık bir hafta içerisinde herhalde belli olur nasıl ne şartlarda olacağı. İnşallah onu da en kısa sürede çözersek önümüzde bir engel kalmıyor. Yeni kurulan bir takım olduğumuz için takımımızın hazırlık maçlarını oynatmamız lazım. Taraftarımız bizim için çok değerli çok kıymetli. Futbol taraftar olmadan bir anlam ifade eden bir spor değil. Bunu çok net bir şekilde yaşadık. Kovid-19 pandemisiyle birlikte taraftarların sahaya girmeyişinden o sahadaki coşkunun ne kadar az olduğunu hep beraber gördük. İnşallah böyle şeyler bir daha yaşamayız bu stadın her tarafı taraftarlarla dolar. Futbolcuların motivasyonu en üst seviyede olur” ifadelerini kullandı.

Kampların futbolcuların moral ve motivasyonu için çok önemli olduğunu ve futbolcu kimliklerinin yanında insan olduklarını maç skorlarının motivasyonlarına yansıdığını dile getiren Coşkun Öz, “insanla uğraşıyoruz yaptığımız iş insanla. 30 tane 35 tane farklı karakter herkes aynı gün aynı şekilde uyanmıyor. Kimisi iyi uyanıyor kimisi mutlu yanıyor kimi mutsuz yanıyor herkesin bir ailesi var. Bunları total olarak değerlendirdiğimizde herkes birbirine bağlantılı özel yaşantılarda da skorlar iyi olduğu sürece birlik beraberlik halkın arasında da çok üst seviyede karşılanıyorsunuz. Birlik beraberliğimizin ve samimiyetimizin bozulmaması lazım. Her şeyin net olması lazım çok güzel günler görebilmemiz için hepimizin coşkuya ve bütünlüğe ihtiyacı var. Biz zaten sahada futbolcularımıza birlikte teknik açıdan taktik açıdan antrenman açısından biz her gün buradayız sabah ve akşam olmak üzere. Taraftarımızın da destekleriyle halkın destekleriyle herkesin desteği ile bu takımı istediğimiz seviyeye getireceğiz. İnşallah bundan sonrası için de çok güzel lig bizi bekliyor olur” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER