YEREL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 13:00   Güncelleme : 29-10-2021 13:00

Kaptan ‘ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kaptan ‘ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Cumhuriyet, Türk Milletine Bırakılmış En Büyük Miras ve Vazgeçilmez Bir Değerdir”

Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Kaptan mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümünü Milletçe büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.

19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye turizmden altyapıya kadar her alanda önemli atılımlar gerçekleştirilerek, ülkemizin uluslararası arenada bir güç haline gelmesi yolunda da büyük aşamalar kat edilmiştir. Bunun neticesinde Türkiye Cumhuriyeti bugün; köklü, büyük ve güçlü bir devlet olarak dünya milletler ailesinin saygın bir üyesi haline gelmiştir.

Yüce Milletimiz, büyük zorluklar neticesinde kazanılarak kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah içerisinde yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışmaya devam ederek geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içerisindedir.

Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümü vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin timsali olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, tüm Yusufelili hemşerilerimin ve büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

 

Yusufeli Kaymakamlığı