YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 18:15   Güncelleme : 22-12-2021 18:15

KAR KENT MERKEZİNİ BEYAZA BÜRÜDÜ

KAR KENT MERKEZİNİ BEYAZA BÜRÜDÜ

Artvin'de günlerdir etkili olan soğuk havanın ardından kentin yüksek kesimlerini beyaza bürüyen kar, bu kez kent merkezine de yağdı.

Kar kalınlığı yer yer 5-10 santimetreyi bulurken Artvin Belediyesi aralıksız olarak cadde ve sokaklarda küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdü.

Karla mücadele kapsamında belediye ekipleri yolları açık tutmak için aralıksız çalışıyor. Kar kalınlığının yer yer 5-10santimetreti bulduğu kentin yüksek kesimlerindeki mahallelerde Salı akşam saatlerinde kar temizleme ve tuzlama çalışmaları belediye ekiplerince başlatıldı. Belediye ekipleri Çamlık Mahallesi Atmaca Sokağında kar temizleme çalışmalarını yaparak oluşabilecek tehlikelere karşı da tuzlama çalışmalarını yaptı.

Gece boyunca cadde ve sokaklarda küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdüren Artvin Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “Şehrimizde 21AralıkSalı günü öğleden sonra başlayan kar yağışının ardından Temizlik İşleri ekiplerimiz ve Saha Amirliği ekiplerimiz cadde ve sokaklarımızda küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İlimizde devam eden kar yağışı nedeniyle zorunlu haller dışında araç kullanmamanızı, kullanmak zorunda olan sürücülerimizin herhangi bir olumsuzluğa ve kazaya sebep olmamaları için kar lastiği ve zincir olmadan trafiğe çıkmamalarını önemle rica ederiz” ifadelerine yer verdi.

Don ve buzlanmaya dikkat!

Artvin Belediyesi hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte oluşabilecek su sayaçlarındaki donma riskine karşı vatandaşları uyardı.

Sayaçları donma riskine karşı etrafı izocam, talaş veya benzeri materyaller ile koruma altına alınarak olası bir problemin önüne geçilmeli uyarısı yapıldı.

Belediye’den yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle su sayaçlarının donma riskine karşı koruyalım. Açıkta olan su sayaçları ve iç tesisatta yer alan ana kolon boruları soğuğa karşı yalıtımlı olmadığından, suyun kullanılmadığı zamanlarda donmaktadır. Kışın su sayacı ve borularının ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanarak korunması gerekir. Sayacın etrafı izocam, talaş veya benzeri materyaller ile koruma altına alınarak olası bir problemin önüne geçilmelidir. Donan su sayaçları ile borulara kesinlikle ateş veya sıcak suyla müdahale edilmemelidir. Olası sayaç donmaları ile karşı karşıya kalınması durumunda abonelerimizin, sayaca herhangi bir müdahalede bulunmadan, 444 7 008 telefon numarasından 7/24 Biz Buradayız’ı arayarak ekiplerimizden yardım istemeleri gerekmektedir.”

Ayla ALKAN