YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 11:42   Güncelleme : 06-01-2022 11:42

KAR KEYFİ ATABARINDA

KAR KEYFİ ATABARINDA

Atabarı Kayak Merkezi misafirlerini ağırlamaya devam ediyor

Artvin merkezine 18 kilometre uzaklıktaki 2 bin rakımlı Mersivan Dağı'nda bulunan Atabarı Kayak Merkezi'nde sezon açıldı. Ladin, köknar ve çam ağaçları arasında, kayak ve doğaseverlerin ilgisini çeken Atabarı Kayak Merkezi bölgenin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alıyor.

Hafta içi ve hafta sonu 7’den 70’e her yaştan ziyaretçilerini ağırlayan Atabarı Kayak Merkezi kayak tutkunları kadar doğa severlerinin de ilgi odağı.

Zorluk derecesine göre 3 pistin bulunduğu Atabarı Kayak Merkezi 595 metre uzunluğunda, 2 kişilik, saatte 648 kişi taşıma kapasitesine sahip telesiyej, 159 metre uzunluğunda, tek kişi kapasiteli, saatte 315 kişi taşıyabilen baby lift ve tesislerleile kayak merkezine gelen ziyaretçilere hizmet veriyor.

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim görevlisi ve kayak ustası Fikri Özkan, Atabarı Kayak Merkezinin açıldığı günden beri hafta içi ve hafta sonları boş zamanlarında çocuk kayak kulubu bünyesinde kayak dersleri verdiğini söyledi. Atabarı Kayak Merkezinde sezonun çok güzel bir şekilde açıldığını ve yoğunluğun olduğunu belirten Fikri Özkan, “bu yıl güzel kar yağdı. Artvin iklim şartları göz önünde bulundurulduğunda kayak sezonunun nisan ayına kadar devam ediyor. Geçen yıl son kayak dersimizi 23 nisan da bitirmiştik. Kayak merkezine şuan beklentiden fazla bir ilgi var ve umarım ki bu ilgi devam eder. Atabarı Kayak Merkezimiz doğasıyla, pistleriyle gerçekten çok güzel. Herkesi buraya bekliyoruz” diye konuştu.

Fırsattan yararlanıp kayak merkezine çıkan vatandaşlar ise doğa ve karın tadını çıkarırken doyasıya eğlendiler.

Hatice Diler