YEREL
Giriş Tarihi : 06-08-2021 10:31   Güncelleme : 06-08-2021 10:31

“KARANLIĞA UZANAN ELLERİMİZ BİR GÜN AYDINLIK SABAHLAR GETİRECEK’’

Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali 16 yaşında. Bu yıl 14-15 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleştirecek olan festival yine birçok sanatçıya ev sahipliği yapacak.

“KARANLIĞA UZANAN ELLERİMİZ BİR GÜN AYDINLIK SABAHLAR GETİRECEK’’

Hopa ve Kemalpaşa halkının emekleriyle yaratılan ve 16 yılı geride bırakan festival; kültürün, sanatın, insanca bir yaşam isteyenlerin sesi olmaya devam ediyor.

2004 yılında kamyon kasaların da başlayan festival bugün büyüyerek devam ediyor. 16 yıldır Festivalin bütçesi başta Kemalpaşa ve Hopa halkı olmak üzere tüm Artvin halkının dayanışması ile karşılanıyor ve tamamen sponsorsuz yapılıyor. Kent dışından gelen sanatçıların da dayanışmasını esas alan festivalde yerel üretimler de sergileniyor.

Hopa, Kemalpaşa halkı el birliği ile yapılan ince işçilik 16’ncı yılında ürettiklerini birleştirip, birleştirdiklerini paylaşıp ve son yılların en güzel emeğini hep birlikte ortaya çıkardılar.

Kemalpaşa Halk Festivali, büyük firmaların veya uluslararası fonların yardımı alınmadan yapılan 16 yıldır ezilenlerin, hak arayanların, çayda kotaya kontenjana son diyenlerin, ranta,  talana ses çıkaranların kısacası direnenlerin ve özgürlük düşleri kuranların sesi olmaya devam ediyor.

16 yıl boyunca sanatçı, milletvekili, yazar, akademisyen ve tiyatrocunun katılımı kadınların, gençlerin, çocukların hep birlikte ürettikleri tiyatro, drama, koro, şiir atölyeleriyle birlikte festival örgütleniyor. Bu yıl birçok sanatçının yanında Halkevleri Genel Başkanı Nebiye Merttürk ve Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay da festivalde yer alacak.

“ Karanlığa uzanan ellerimiz bir gün Aydınlık sabahlar getirecek.’’  ilkesiyle 16’ncısı 14-15 Ağustos tarihinde düzenlenecek festivale tüm vatandaşlar davetli.

Festival Programı

14 Ağustos Gündüz

Festival Yürüyüşü

Sokak Tiyatrosu

14 Ağustos Akşam

Tanju Topal

Apolas Lermi

HOPA HALKEVİ MÜZİK TOPLULUĞU

Onurcan Çelik-Ufuk Yılmaz

15 Ağustos Gündüz

Panel: Ferda Koç ( Sendika.org Yazarı)- Hakkı Özdal (GazeteDuvar Yazarı)

Kemalpaşa Belediye Parkı

15 Ağustos Akşam

BAJAR

MENGENE

SALİH YILMAZ

İ.B