YEREL
Giriş Tarihi : 11-08-2021 10:19   Güncelleme : 11-08-2021 10:19

Kardeş Ülke Azerbaycan’dan Yangın Söndürme Çalışmalarına Destek

Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelen Yangın Söndürme ekipleri, Artvin Orman Bölge Müdürlüğümüz ekiplerince karşılandı.

Kardeş Ülke Azerbaycan’dan Yangın Söndürme Çalışmalarına Destek

Akdeniz ve Ege bölgelerinde süren orman yangınlarına müdahale için Sarp Sınır Kapısından Ülkemize giriş yapan 54 tam donanımlı itfaiye aracı ile 258 kişilik yangın söndürme ekibini Sarp Sınır Kapısında Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya ve Bölge Müdürlüğümüz teknik ekibi karşıladı.

Azerbaycan’dan gelen ilk grup, Orman Genel Müdürlüğümüzün koordinesinde, Artvin Orman Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya’nın başkanlığında yangının aktif olduğu veya soğutma çalışmaların devam ettiği alanlara sevkiyatı yapıldı.

Antalya ve Muğla başta olmak üzere meydana gelen orman yangınlarına destek amacıyla ikinci grup olarak Azerbaycan'dan gelen 41 araç ve 162 kişilik yangın söndürme ekibini Artvin Orman Bölge Müdür Yardımcısı Serkan Karakurt ve Bölge Müdürlüğümüz teknik ekibinin karşılamasının ardından Yangın Harekât Merkezlerine sevk edilerek devam eden çalışmalara katılmaları sağlanmıştır.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü olarak da bir kısmı halen devam eden yangınlara söndürme ve soğutman çalışmalarına katılmak üzere 33 teknik personel ve yangın yangın işçisi, 4 arazöz, 10 pikap ile üst düzey katılım sağlayarak yangını söndürme ve soğutma çalışmalarımız devam etmektedir.