YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 18:21   Güncelleme : 22-12-2021 18:21

Karın Keyfini Onlar Çıkardı

Karın Keyfini Onlar Çıkardı

 

Artvin’de, salı günü akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı yine çocuklara yaradı. Artvin’in dik yokuşları çocukların eğlence mekânı oldu. Zorlu coğrafyasıyla dikkat çeken kentte kar yağınca araç geçişlerinin yapılamadığı mahalle aralarında çocuklar poşetlerle kayak yapmanın keyfini çıkardı. Çocukların kar eğlencesi ise görülmeye değerdi.

Artvin’de, iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı çocuklara eğlenceli anlar yaşattı. Mahalle aralarına akın eden minikler, karın keyfini poşetlerle kayarak ve kardan adam yaparak çıkardı.

Yılının ilk kar yağışında kent beyaz örtüye kaplandı. Salı günü akşam saatleri itibariyle etkisini arttırarak devam eden kar yağışıyla birlikte Artvin’de, ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edilmişti. Minikler, tatil haberini aldıktan sonra adeta sokaklara akın etti. Burada karın ve tatilin keyfini doyasıya çıkaran çocuklar, kartopu savaşı ve kardan adam yaptı. Soğuk havaya aldırış etmeyen çocuklar gönüllerince eğlenen çocuklar oyunlar oynayarak ısındı.

Kar yağışını eğlenceye çeviren çocuklar ve yetişkinler poşetlerle kayarak karın keyfini çıkarttılar.

Şehir Merkez’inde etkisini gösteren kar yağışı eğlenceye dönüştü. Çocuklar gece başlayan ve yer yer 5-10 santimetreyi geçen karda kartopu oynayıp kaymanın tadını çıkarttı. Çocuklar evden getirdikleri poşetlerle kaydı. Çocuklar karın yağmasını fırsata çevirdiklerini poşetle de olsa karda kaymanın çok zevkli olduğunu söylediler.

Çocukların kar eğlencesine büyükler de eşlik etti.

Çocuklar, günlerdir kar yağmasını beklediklerini dile getirerek kar yağdığı için çok mutlu olduklarını, karda kaymanın tadını çıkarttıklarını ifade etti.

HATİCE DİLER