YEREL
Giriş Tarihi : 21-01-2022 16:21   Güncelleme : 21-01-2022 16:21

“Karnelerin "Z Raporu" olduğunu söyleyebiliriz”

“Karnelerin

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, 2021-2022 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatili olması nedeniyle mesaj yayınladı. Akgümüş mesajında “İnanıyorum ki ebeveynlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi başarıları ile değerlendirip yüreklendirecek. Öğrencilerimizi başarısızlıkları ile sıralayıp kırıp dökmek bizim yöntemimiz olamaz. Zira bugün alınan karneler, çocuklarımızın bir dönem boyunca göstermiş oldukları performanslarının belgesidir. Onların kişiliklerini zedeleyici tutum ve davranışlarından kaçınmalıyız. Daha başarılı olmaları için çocuklarımızı teşvik etmeliyiz, yol göstermeliyiz” dedi.

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz ve geleceğimizin teminatı en kıymetli değerlerimizdir. Hızla değişen dünyada günü ve geleceği algılayıp anlamlandırabilen, dünya ile rekabet edebilen gençler yetiştirmek için en modern eğitim ortamları hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Bu bağlamda geleceğe hazırlayacağımız çocuklarımızı içlerinde var olan güç ve yeteneklerini ortaya çıkaran bir eğitim anlayışıyla yetiştirmenin çabasındayız.

Karnelerin eğitim- öğretimin adeta bir "Z Raporu" olduğunu söyleyebiliriz. Hem çocuklarımız, hem öğretmenlerimiz hem de velilerimizin eğitim ve öğretim sürecinde kendilerini değerlendirmeleri, eğitim sürecinin gelişmesi ve zenginleşmesinde etkili olacaktır. İnanıyorum ki ebeveynlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi başarıları ile değerlendirip yüreklendirecek. Öğrencilerimizi başarısızlıkları ile sıralayıp kırıp dökmek bizim yöntemimiz olamaz. Zira bugün alınan karneler, çocuklarımızın bir dönem boyunca göstermiş oldukları performanslarının belgesidir. Onların kişiliklerini zedeleyici tutum ve davranışlarından kaçınmalıyız. Daha başarılı olmaları için çocuklarımızı teşvik etmeliyiz, yol göstermeliyiz.

06 Eylül 2021 tarihinden itibaren salgın şartlarına rağmen büyük ve özveri içerisinde çalışarak okullarımızı güvenli mekânlar haline getiren tüm okul yöneticisi ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. Tatil dönemine girecek tüm öğrencilerimize tebriklerimi ilettikten sonra bir öğretmen olarak bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Bu tatil, özellikle uzaktan eğitim döneminde çok fazla vakit geçirdiğiniz tablet ve telefonlarınızla değil, aile fertleriniz başta olmak üzere yakın akraba ve dostlarınızla daha çok vakit geçireceğiniz bir dönem olmalıdır. Kısa tatilin, bedeni bu yorgunluğunuzu geride bıraktığınız, içinizi daha çok iyilik ve güzellikle süslediğiniz bir dönem olmasını diliyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

Sariye TOPALOĞLU