YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 11:22   Güncelleme : 18-05-2021 11:22

KASAPLARDA SON DURUM

Esnaf Osman Turan 6 yıldır yaptığı kasaplık mesleğinde tam kapanma sonrası kasaplarda oluşan zam durumunu ve taleplere yönelik durumları açıkladı.

KASAPLARDA SON DURUM

Tam kapanma boyunca esnafların büyük ölçüde zarar ile etkilenmesinden dolayı kasaplar tam kapanma sürecinde açık olduğu halde satışları büyük ölçüde etkilendi. Artvin’de yer alan kasap esnafı Osman Turan tam kapanma boyunca %50’lik düşüş olduğuna dikkat çekti.

Tam kapanmada işleriniz nasıl etkilendi?

Turan, ‘’ Biraz ister istemez etkilendi ama yani yine de iyiydi Allaha çok şükür. Bugün biraz işlerimiz iyi tam kapanma sonrası insanların dışarıya çıkmasından dolayı işlerimiz biraz daha iyi oldu diyebilirim. Yasaklardan dolayı fiyat artışı zamlar vs. gibi durumlar çok fazla oldu bu durumdan hem vatandaş hem biz etkilendik ‘’ ifadelerine yer verdi.

Ramazan ayı boyunca işleriniz ne durumda etkilendi?

Ramazan ayında kapalı olmadıkları halde işlerinde yaşanan yoğun düşüşün etkisini anlatan Turan, ‘’ %50’lik bir düşüş oldu diyebilirim geçen seneki işin yarısı bu sene ramazanda yoktu yani malum salgın durumu ortada ve insanların alım gücü ortada et satışlarımızda ister istemez etkilendi tabi yine de idare ediyoruz.  Felaket bir şekilde zam durumu meydana geldi hem bu yasaklardan dolayı hem de bize gelen ürünlerin fiyatları artış gösterdiği için bizlerde satış yaparken zamlı bir şekilde satış yapmak zorunda kalıyoruz. Koyun, sığır gibi etler halkımızın aşırı tüketimi de oluyordu ama şimdi herkes cebine göre et veya bu tarz alışverişlerini yaparken cebini düşünüp karamsar bir şekilde alışverişini yapıyor. Umarım bu pandemi biter halkımızın biraz daha hassas ver dikkatli olmasını isterim inşallah hep birlikte atlatacağız bu salgın durumunu ‘’ ifadelerini kullandı.