YEREL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 17:07   Güncelleme : 29-12-2021 17:07

KAYAK VE BİSİKLET BİRARADA

KAYAK VE BİSİKLET BİRARADA

Artvin Atabarı Kayak Merkezi, Kayak Sezonunu açmasıyla kayak ve adrenalin tutkunlarını ağırlamaya başladı.

Sezonun açılmasını fırsat bilen bisiklet sporcusu Aykut Subaşı ve Ersin Kaya bisikletleriyle bin 300 metrelik kayak pistinden iniş yaptı. Adrenalin seviyesi yüksek genç sporcular, yaptıkları sporun tehlikeli olduğunu hatırlatarak tecrübesi olmayanların denememesi konusunda insanları uyardı.

Artvin şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta 2 bin 200 rakımlı Genya dağı eteklerinde bulunan Atabarı Kayak Merkezi ladin, köknar ve çam ağaçları arasında kaliteli kar yapısıyla kayak severlere muhteşem manzara eşliğinde kayak yapma imkânı sunuyor.

İl Turizm müdürlüğü ile ortak proje yürüten bisiklet sporcuları, yaptıkları inişleri dron ve aksiyon kamerası ile kayıt altına alarak Artvin’i ve Artvin’de ki kayak merkezini bisiklet turizmi ile bir araya getirip ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını sağlamayı amaçlıyor.

Aykut Subaşı ve Ersin Kaya bisikletlerini kucağına alarak telesiyejle kayak merkezinin zirvesine çıktı. Zirveden aşağı pedal çeviren adrenalin tutkunu sporcular karlı zemine ve soğuk havaya aldırış etmeden ortalama 70 kilometre hızla bin 300 metrelik piste aşağı iniş yaptı.

Ufak kazalar yaşansa da sorunsuz iniş gerçekleştiren genç sporcular bisiklet sporuna dikkat çekmek için çalışma yürüttüklerini ifade etti.

“Biz şuan Artvin’de İl Turizm müdürlüğü ile Artvin’de ki bisiklet turizminin ulusal ve uluslararası arenada ön plana çıkmasını sağlamak için çalışıyoruz.” diyen Sporcu Aykut Subaşı,“Bunun için Şavşat başta olmak üzere Artvin’in birçok yerinde bisiklet turları organize etmeye başladık geçtiğimiz altı ay boyunca. Kayak sezonunun açılmasıyla beraber burada ki aldığımız görüntülerle hem Artvin’i hem de Artvin’de ki kayak girişimini ve bisiklet turizmini bir araya getirerek ulusal ve uluslararası alanda reklam yapmaya çalışıyoruz.Burada yaptığımız şey bisikleti araç olarak kullanarak insanların bizim videolarımızı Artvin’in videolarını daha fazla paylaşmaya teşvik etmek.Bisikleti karda sürmek aslında oldukça zor. Toprak zeminde ne kadar tekniğimiz olsa da buzda kaymak oldukça zor fakat biz bir şekilde tecrübeli olduğumuz için yine reflekslerimizle bunu çok rahat sağlayabiliyoruz. Tecrübesi olmayan bir insana önermiyoruz bunu” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER