YEREL
Giriş Tarihi : 10-09-2021 11:18   Güncelleme : 10-09-2021 11:18

KAYMAKAM ALAY YAZICI GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Atama Kararnamesi ile Muş Vali Yardımcılığı görevinden Murgul Kaymakamlığına atanan Alay Yazıcı, yeni görevine başladı.

KAYMAKAM ALAY YAZICI GÖREVE BAŞLADI

Karadeniz coğrafyasına yabancı olmadığını ve bunun avantajını yaşadığını dile getiren Yazıcı, “bildiğim tanıdığım yöre, insanlarla diyaloğu üst safhada tutarak onlara hizmet sunacağız. Murgul’da olduğum için mutluyum” dedi.

Murgul’u beklediğinden daha iyi bir konumda bulduğunu dile getiren Kaymakam Alay Yazıcı, “engebeli dağlık bölge olduğu için sosyal hayat biraz zor. Bazı bölgelerde afetler sık yaşanıyor Kabaca Köyü bunlardan biri. Afetlerde hasar alan bölgelerin yaralarını bakanlığın, valiliğin yardımlarıyla saracağız. Eksiklikleri yerinde inceleyeceğiz, köylere eşit hizmet götürmek için var gücümüzle çalışacağız. Murgul’un tanıtımını yaparak turistik yerleri ön plana çıkarmak için çaba harcayacağız” ifadelerini kullandı.

Murgul Kaymakamı Alay Yazıcı Kimdir:

“1991 yılında Trabzon ilinin Of ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Of’ta tamamladı. 2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Samsun Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde “Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı” olarak memuriyete başlayan Yazıcı, 2016 yılında açılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanıp 105’inci Dönem Samsun Kaymakam Adayı olarak “Mülki İdare Amirliği” mesleğine intisap etti. Sarıkamış(Kars) ve Akhisar(Manisa) ilçelerinde kaymakam refikliği stajını tamamlayan Yazıcı, Han (Eskişehir) ilçesinde kaymakam vekilliği görevini yürüttü. Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajının ardından Leicester Üniversitesinde dil kursuna katılmak ve idari bakımdan incelemelerde bulunmak üzere 8 ay süreyle İngiltere'nin Leicester şehrinde bulundu. Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayıp sırasıyla Senirkent (Isparta) Kaymakamlığı ve Muş Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunan Yazıcı, 20.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Murgul Kaymakamı olarak atandı. Kaymakam Alay Yazıcı, evli olup İngilizce bilmektedir.”

HATİCE DİLER