YEREL
Giriş Tarihi : 06-09-2021 11:29   Güncelleme : 06-09-2021 11:31

Kaymakam Özaydın’a Veda Yemeği

İçişleri Bakanlığının Son Kaymakamlar Kararnamesi ile Artvin Vali Yardımcılığı Ataması Yapılan Şavşat Kaymakamı Onur Özaydın’a Veda Yemeği Düzenlendi.

Kaymakam Özaydın’a  Veda Yemeği

Kaymakam Onur Özaydın’ın onuruna verilen yemek bitiminde yapılan dua sonrası Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Turgay Büyük Kaymakamla ilgili görüşlerini anlatarak Kaymakam Onur Özaydın’ı duygu ve düşüncelerini paylaşmak üzere kürsüye davet etti.

Kendisi ile ilgi yapılan bu konuşmaların ardından Kaymakam Onur Özaydın, bir yıldır görev yaptığı Şavşat‘tan övgüyle söz ederek; “Şavşat’a gelen ağlar, giden ağlar derler, hakikaten öyleymiş. Ben Şavşat’ta görev yaptığım için çok memnunum.

Görev yaptığım süre içerisinde herkese eşit davrandım, hiç kimseyi kırmamaya çalıştım. Şavşat’ta güzel şeyler yaptık. Güzel dostluklar edindik. Ülkenin neresine gidersem gideyim orada bir eviniz olduğunu bilin. Telefonum hepinize açıktır. Güzel işlere imza attık ama tabi Şavşat çok tarihsel bir derinliği olan yer Cumhuriyetten öncede burada yerleşim vardı. Bir devlet sistemi ve teşkilatı vardı. Her şeyden önce 65 tane köy var. Karadeniz coğrafyası hakim bu bölgede. Bunu da baz alarak hesap edecek olursak 300’e yakın irili ufaklı yerleşim yeri var. Tamamına yakınını gezerek bütün sorunları yerinde görüp vatandaşlarımızla iyi bir diyalog içerisinde olduk. Yine sizlere ve sorunlarınıza uzak değilim. Yine Artvin’de olacağım. İnanın buraya gelen KÖYDES ödeneği Türkiye’de bazı köylere giden KÖYDES ödeneğinden fazla ama buna rağmen yetişemiyoruz. En çok çalıştığımız Özel İdare Müdürlüğümüz, encümenlerimiz ve siyasi parti temsilcilerimiz biliyor. Bütün kurumlarımız görev aşkıyla çalışarak verilen görevleri harfiyen yerine getirdiler. Burada hiçbir kurum personelimiz ve kurum amirimiz ikiletmediler kendilerine çok teşekkür ediyorum. Basınımıza da çok teşekkür ediyorum. Birisine bir şey söylediğim vakit gözüm arkada kalmıyordu. O anlamda ben gerçekten çok memnunum. Şavşat’taki bu ilişkiler ve var olan muhabbetimiz önemli olan bu. Ben hakkımı helal ediyorum. Sizlerde helal edin. Şavşat’ta öğrendiğim çok şey var. Tabi perde arkasında bizim kahrımızı çekenler vardı. Burada eşime de gece olsun gündüz olsun bizi idare etti eşime de bu nedenle çok teşekkür ediyorum. Bizde Şavşat’ı idare etmeye çalıştık. Her durum ve her şartta ülkemizin her yerinde göreve hazırız. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Beni çok mutlu ettiniz. Sağ olun var olun.”dedi.

Yenilen yemek sonrası Kaymakam Onur Özaydın bütün katılımcıların masalarına tek tek giderek hem sohbet etti hem de vedalaştı. Oluşan dostlukların sonuna kadar devam etmesi dileğinde bulundu.

Kaymakam Onur Özaydın onuruna verilen veda yemeği bazı kurum ve siyasi parti temsilcilerinin hediye takdimi ve hatıra fotoğraf çekimleri ile sona erdi.