YEREL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 10:19   Güncelleme : 16-07-2021 10:19

Kaymakam Özaydın’dan 15 Temmuz Mesajı

Şavşat Kaymakamı Onur Özaydın'ın "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı;

Kaymakam Özaydın’dan 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz; Devletimiz ve milletimizin istiklal ve istikbaline kasteden hain terör örgütü fetönün kanlı darbe girişiminin aziz milletimizce bertaraf edilişinin beşinci yıl dönümüdür. Kabul edilemez bu darbe girişiminin gerçekleştiği ilk andan itibaren kararlı bir duruş sergileyerek istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna mücadele veren, bu uğurda şehitlik ya da gazilik mertebesine erişen güvenlik güçlerimiz ve değerli halkımız ile bu darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ardından ülkemiz genelinde meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak milli iradeye sahip çıkan yediden yetmişe herkese minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Bilinmelidir ki, ülkemiz ve milletimiz hain fetö örgütünün yaptığı bütün planlara rağmen yolundan şaşmayan, kendi kararlarını kendi veren, bölünmez bütünlüğüne yönelik hain saldırılara karşı geçmişte olduğu gibi hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığı içerisinde hep dik duracaktır. Şanlı tarihimizin altın sayfalarına “15 Temmuz Destanı” olarak not düşülen bu büyük zafer, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin bize emanetidir. Bize düşen görev bu emanete sahip çıkmaktır.

Bu duygu ve düşünceler içinde, başta 15 Temmuz gecesi vatanımız için şehit olan tüm canlarımız olmak üzere, vatan uğruna hayatını veren tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. Bizlere emanet olan şehit ailelerimize başsağlığı diliyor, Gazilerimize sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum.