YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 11:01   Güncelleme : 23-04-2022 11:01

Kaymakamlar Koltuklarını Çocuklara Bıraktı

Kaymakamlar Koltuklarını Çocuklara Bıraktı

Çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kaymakamlar koltuklarını çocuklara bıraktı. Koltuklarını gelecek nesillerin asıl sahipleri olan çocuklara temsilen de olsa temsil eden kaymakamlar, çocuk bayramlarını kutladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ilçelerde kaymakamlar koltuklarını çocuklara bıraktı bu kapsamda işte bazı ilçelerdeki koltuk devir töreni detayları:

“23 Nisan Münasebeti İle Yeni Kaymakamlar Görevlerine Başladı”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp, Halitpaşa Ortaokulu Müdürü Muhammet Ezberci ve beraberindeki öğrenciler Kaymakamımız Hüseyin Kaptan'ı makamında ziyaret etti.Öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Kaptan, kısa bir sohbetin ardından çocukların bayramlarını kutlayarak onlara çeşitli hediyeler verdi. Minik Kaymakamlarımız Ecrin Cemre Kaçmaz ve Miraç Kaya daha sonra göreve başlama yazılarını imzalayarak Yusufeli Kaymakamlığını devraldılar.

“Gelecekteki Makamlarına Oturdular”

Çocukların eğitimlerini tamamladıklarında gelebilecekleri makamları göstermek amacıyla her sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda gerçekleşen makam devir teslimi Ardanuç’ta bu senede gerçekleşti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102’nci yıldönümü münasebetiyle İmam Hatip Lisesi öğrencileri Kaymakamlık Makamını ziyaret ederek sembolik olarak makam devir teslimi yaptı. Kaymakam Ahmet Salih Poçanoğlu, İmam Hatip Lisesi öğrencileri Fatih Bilgin, İrem Özkan ve İlayda Aydın’ı makamında kabul ederek koltuğunu geleceğin sahibi çocuklara devretti.

“Öğrenciler İle Dersleri Ve Gelecekteki Hedefleri Hakkında Sohbet”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Kemalpaşa İlkokulu öğrencilerinden Havva Melike Tunç ve Ayaz Kadakal ile Okul Müdüresi Yasemin Günaydın Akın ve Öğretmenleri Ogün Yayla Kaymakam Deniz Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.

Yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getiren Kaymakam kısa süreliğine Kaymakamlık görevini Kemalpaşa İlkokulu 7. sınıf öğrencisi Havva Melike Tunç ve 2. sınıf öğrencisi Ayaz Kadakal’a devretti.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam, öğrencilerle dersleri ve gelecekteki hedefleri hakkında sohbet etti. Daha sonra ziyarette bulunan öğrencilere hediyelerini veren Kaymakam Deniz Yıldırım öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.