YEREL
Giriş Tarihi : 11-05-2022 10:45   Güncelleme : 11-05-2022 10:45

“Kemalpaşa İçin Çalışıyoruz”

“Kemalpaşa İçin Çalışıyoruz”

Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, ilçeye kazandırdığı temiz içme suyu, altyapı çalışmaları ve 2019 yılından beri yaptıkları projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Akçiçek, “İlçe halkımıza daha kaliteli su temini amacıyla ihale bedeli 2,350 milyon olan içme suyu projesi, inşaatı tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur” dedi.

“Kemalpaşa Ön Arıtmalı Derin Deşarj Projesi Tamamlanarak Halkımızın Hizmetine Sunuldu”

Başkan Akçiçek, üç yıllık süre zarfında Kemalpaşa halkına daha kaliteli içme suyu hizmeti vermek için yaptıkları çalışmanın içeriğinden bahsederek “İlçe halkımıza daha kaliteli su temini amacıyla ihale bedeli 2.350 milyon lira olan içme suyu projesi, yüzde 50’si hibe, yüzde 50’si İller Bankası kredili olmak üzere inşaatı tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. İlçemizde çevre koşullarının iyileştirilmesi, kıyılarımızın kirlenmesinin önlenmesi, salgın ve diğer hastalıkların, çevresel kaynaklarının azaltılması ve yaşam kalitesinin artırılması amacıyla ihale bedeli 11 Milyon TL olan Kemalpaşa ön arıtmalı derin deşarj projesi tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmuştur” diye konuştu.

“Belediyemiz sınırları dahilinde mevcut kanalizasyon şebeke hattına ilave 10 km uzunluğunda ilave hat yapılmıştır.” diyen Akçiçek,“Muhtelif cadde ve sokaklarda 5 bin metre yağmur sularının bertarafı için beton ve körüğe boru döşenmiştir. İlçe halkımızın yaylacılık kültürüne destek kapsamında belediyemiz iş makinesi ve araç parkı desteğini yaylaların su ve diğer eksiklerin giderilmesi amacıyla desteklerde bulunulmuştur” ifadelerini kullandı.

“Hizmetlerimiz İlçeye Sınırlı Kalmıyor”

Kemalpaşa’ya bağlı 12 adet köyde tarıma destek kapsamında ana yoldan bahçelere ara yolların açılması ve düzenlemesi çalışmalarına destek verdiklerini sözlerine ekleyen Ergül Akçiçek, “Ayrıca yine tüm köylerin temizlik işleri kapsamında evsel atıklar-katı atıklar belediyemiz tarafından temizliği sağlanmıştır. Yol düzenleme ve genişletme kapsamında muhtelif cadde ve sokaklarda yaklaşık 1,5 milyon lira harcanarak 10 bin metrekare taş duvar yapımı gerçekleştirmiştir. Genişletme çalışmaları tamamlanan tüm yolların düzenlenmesi için 6 Milyon lira harcanarak yaklaşık 9 kilometre kilitli parke taşı döşenmiş Artvin Valiliği İl Özel İdaresi katkılarıyla 3 kilometre sıcak asfalt yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur” şeklinde konuştu.