YEREL
Giriş Tarihi : 28-12-2021 11:37   Güncelleme : 28-12-2021 11:37

Kemalpaşa’da Hortum Vatandaşları Korkuttu

Kemalpaşa’da Hortum Vatandaşları Korkuttu

Hortum, Kemalpaşa’ya Korku Saldı

Kemalpaşa’da etkili olan hortum sahil kenarındaki bazı işletmelerin çatılarını uçurdu. O sırada restoranda yemek yiyen vatandaşlar aniden gelen hortum ile neye uğradıklarını şaşırdı.Hortum, restoranın cam tavanını yerinden kaldırıp bahçedeki ağaçlara çarptırarak yerlere döktü. Olayda yaralanan kimsenin olmaması sevindirirken maddi hasar meydana geldi.

Kemalpaşa’da Perşembe günü etkili olan şiddetli rüzgâr hortuma neden oldu. Sahil kenarındaki bazı işletmelerde maddi hasar oluştu.

“Hortum olayını televizyonlardan izlerdik meğer kapımızın önüne gelmiş”

Sahilde bulunan bir işletmenin cam tavanını kıran hortum vatandaşlara korkulu anlar yaşattı. İşletme çalışanları neye uğradıklarını şaşırdıklarını belirterek, “Olay anında neyin nasıl geliştiğini anlayamadık. Servisimizi yapıyorduk. Bir baktık cam üzerimize doğru geliyor. Dallara vurarak cam kırılıp yerlere döküldü. 3 saniyede gelişti olay. Hepimiz şok olduk kendimizi masanın altında bulduk. Hortum olduğunu sonradan öğrendik biz hortum olayını televizyonlardan izlerdik meğer kapımızın önüne gelmiş” dediler.

“Daha önce hortum görmemiştim”

Restoranda müşterilerle ilgilendiklerini söyleyen garsonlardan biri de “Biz müşterilerle ilgileniyorduk sadece camların havada uçuştuğunu gördük. Birkaç saniye içerisinde rüzgârın etkisi ile camlar etrafa saçıldı. Daha önce hortum görmemiştim” diye konuştu.