YEREL
Giriş Tarihi : 15-01-2022 12:16   Güncelleme : 15-01-2022 12:16

‘KİTAP OKUMA FARKINDALIĞI’ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

‘KİTAP OKUMA FARKINDALIĞI’ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

“Okuyan Artvin” projesi çerçevesinde Genç Kızılay Artvin ve Genç Kızılay Artvin Çoruh Üniversitesi ile ‘Kitap Okuma Farkındalığı’ etkinliği düzenlendi.

Etkinliği Artvin Halk Eğitim Merkezi Ay Oyun Odası ev sahipliği yaptı. Halk Eğitim Merkezi müdürü Meryem Cömert’in de katıldığı etkinlikte minik öğrencilere kitap hediye edilip birlikte eğlenceli okuma etkinliği yapıldı.

Etkinlikle ilgili değerlendirmede bulunan Halk Eğitim Merkezi müdürü Meryem Cömert, “Kitap okuma alışkanlığını çocuklara küçük yaşta kazandırmanın önemini bir çok eğitim uzmanının yaptığı çalışmalardan görebilmekteyiz. Bu çalışmamız 37-72 ay arasında ki çocuklarımıza hem kitapları sevdirmek hem kitap okuma alışkanlığını kazandırmak adına bir adım oldu. Çalışmamız amacına ulaştı. Çocuklarla hem kitap okuduk hem keyifli sohbetlerimiz oldu. Bizim kursiyerlerimizle kitap okuma farkındalığı için etkinlik yapmak isteyen Kızılay ekibine ve organizasyonu sağlayan öğretmenimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Geleceğin emaneti olan gençlere bir taraftan Kızılay’ı tanıtmak bir taraftan da kitap okumanın önemini anlatmak amacıyla bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Kızılay Artvin Genel hizmet yöneticisi Ahmet Vural Algın, “Gençlerimize ulaşmaya çalışıp hem Kızılay’ın kitaplarını okutarak Kızılay’ı anlatıyoruz. Bir taraftan da kitap okumanın önemini çocuklarımıza anlatmaya çalışıyoruz. bu etkinliğe anasınıfı çocuklarımızdan başladık. Genç Kızılay Artvin ve Genç Kızılay Artvin Çoruh Üniversitesi topluluğumuz ile böyle bir etkinlik yaptık. Burada kitapları hediye edip okuma etkinliği düzenledik. Kitap okuma etkinliklerimiz ilerleyen süreçlerde de devam edecek. Amacımız kitap okumanın önemini gençlerimize anlatmak ve Kızılay’ı tanıtmak” diye konuştu.

Her şeyin temeli okumak, insan okuyarak kendini geliştirebilir diyen Ahmet Vural, insan okuyarak dünyayı tanıyabilir. Okuma alışkanlığını kendi içimizde edinmeye başladık. Daha çok kişiye ulaşıp insanların daha çok kitap okumasını sağlamak istediklerini de sözlerine ekledi.

Artvin Halk Eğitim Merkezi Ay Oyun Odası öğretmeni Büşra Keleş ise verimli ve anlamlı bir etkinlik olduğu belirterek “Genç Kızılay’ın düzenlemiş olduğu kitap okuma etkinliğinde bu hafta Artvin Çoruh Üniversitesi Anaokulu olarak bizler eşlik ettik. Milli eğitim müdürlüğümüzün başlatmış olduğu Okuyan Artvin kampanyasıyla da örtüşen bu güzel etkinlikte öğrencilerimizle birlikte güzel vakit geçirdik. Kitap okumanın boş zamanları doldurma aracı değil, bir ihtiyaç olduğunu her geçen gün çok daha iyi anlıyoruz ve öğrencilerimize de bu alışkanlığı kazandırmak için çabalıyoruz. Böylesine güzel bir etkinlikte bizlerle birlikte olan Genç Kızılay’daki arkadaşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Hatice Diler