YEREL
Giriş Tarihi : 07-06-2022 12:38

Kızılay Gönüllülerinden Anlamlı Kermes

Kızılay Gönüllülerinden Anlamlı Kermes

Kızılay genç ve Kızılay kadın gönüllülerinin ‘her destek bir umut’ sloganıyla düzenlediği kermesten elde edilen gelir Murgul’da yaşayan yürüme engelli bir vatandaşa umut ışığı olacak.

İhtiyaç sahiplerine el uzatan Kızılay bu sefer de Murgul’da yaşayan tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan bir vatandaş için seferber oldu. Kızılay Artvin şubesi gönüllüleri kendi yaptıkları yemekleri kermeste satarak elde edilen gelirle bir gence özel sandalye yaptıracak.

Genç Kızılay Artvin İl Başkanı Neslihan bucak, “genç bir kardeşimizi tekerlekli sandalye ile buluşturmak için buradayız. Üniversitemize bize bu alanı açtığı için çok teşekkür ederiz. Yemeklerimizi üniversitenin beslenme ve diyetetik bölümünün mutfağını kullanarak gönüllülerimiz ile birlikte kendi imkanlarımızla yaptık. İnsanların güzel katkıları oldu amacımıza ulaşmak için çalışıyoruz destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

Kermes ile ilgili açıklama yapan Kızılay Genç Üniversite Başkanı Nilay Demirci, “Murgul’da yaşayan 26 yaşındaki genç bir kardeşimiz için özel tekerlekli sandalye tasarlatacağız onu almak için böyle bir kermes düzenledik. Bağış topluyoruz yardım yapıyoruz umarım hedefimize ulaşırız. Ayrıca üniversitemizde sosyal sorumluluk faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Bu dönem içerisinde sadece mart ayında 30 tane faaliyet gerçekleştirdik. Güzel şeylere imza atmak için çalışıyoruz bu kermesimiz de onlardan biri” diye konuştu.

Kermeste yer alan Kızılay Kadın Başkanı Deniz çınar ise Artvin’de yaptıkları çalışmalardan bahsederek, “Kızılay olarak bebek takımlarımız var yeni doğan bebeklere ev ziyaretleri yaparak onları hediye ediyoruz. Mesela 23 Nisan’da çocuklarımızla beraberdik boyama etkinlikleri yaptık, yaşlılarımızla beraberiz her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Afetlerde afetzedelerin yanında oluyoruz. Yaptığımız faaliyetler kelimelere sığmaz. İnsanların bize sevgiyle bakması o maneviyat bizlerin motivasyon kaynağı oluyor” ifadelerini kullandı.

HATİCE DİLER

 

 

 

Haberin Galerisi : Kızılay Gönüllülerinden Anlamlı Kermes
Gündem ArtvinGündem Artvin