YEREL
Giriş Tarihi : 20-09-2021 11:07   Güncelleme : 20-09-2021 11:07

KIZILAY KADIN TEMİZLİK GÜNÜNDE ÇÖP TOPLADI

“Atıksız Bir Dünya” mottosu ile her yıl Eylül ayında Dünya Temizlik Günü gerçekleştiren Let’s Do It! hareketi bu yıl da gönüllülerce tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

KIZILAY KADIN TEMİZLİK GÜNÜNDE ÇÖP TOPLADI

Türkiye’de Kızılay Kadın’ın öncülük ettiği harekete Artvin Kızılay Şubesi de katkıda bulundu.

Kızılay Kadın, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında Artvin Şubesi olarak tüm Türkiye ile eş zamanlı başlatılan cumartesi günü sabah saat 9:30’da çöp toplama hareketine katıldı.

Kızılay Kadın Başkanı Deniz Çınar etkinlik hakkında şu ifadeleri kullandı: “Kızılay kadın olarak “let’s do it” programına gönüllü olarak katkıda bulunmak istedik. Program kapsamında saat 9.30 da başlayan bir etkinlikti. Kızılay kadın gurubu Türkiye’de buna öncülük ediyor. Kızılay’ın Artvin şubesi olarak bizde buna katıldık. Büyük bir etkinlik yaparak İskebe deresi ve okul çevrelerinde çöp topladık. Plastik ve cam atıkları oldukça fazlaydı bunlar doğada binlerce yıl çözülmüyor.”

Çöp toplama etkinliğinden sonra Artvin’e gelen Kansersiz Yaşam Tırına Kızılay Kadın Olarak destek vermek için gelen Deniz Çınar, “kansersiz yaşam derneğine katkıda bulunmak için kan aracımızla geldik. Artvin’e ilk defa geldi inşallah halkımız buna destek olur. Kızılay’a herkes gönüllü olabilir. Kızılay’a gönüllü demek geleceğimize gönüllü demek; gençliğimize, yaşlılığımıza gönüllü olmak demek. Lütfen kan verelim sloganımız kan herkesi yaşatır. Çevremizi temiz tutalım” ifadelerini kullandı.

HATİCE DİLER