SİYASET
Giriş Tarihi : 20-10-2022 10:36   Güncelleme : 20-10-2022 10:36

Kongre Saadet Partisini Güçlendirecek

Kongre Saadet Partisini Güçlendirecek

Milli Görüşün temsilcisi Saadet Partisi 30 Ekim Pazar günü 8.nci olağan kongresi ni yapmak için yasal zorunluluktan dolayı karar alınca tüm gözler Saadet Partisine ve Milli Görüş Lideri Temel Kara mollaoğlu'na çevrilmiş oldu.

Konu ile ilgili açıklamalar Yapan Saadet partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan, “Saadet Partisi pandemi nedeniyle yapama dığı kongresini yasal zorunluluk nedeniyle 30 Ekim Pazar günü Ankara'da yapacak. Millet ittifakında ve altılı masada özgün ağırlığını hissettiren ve önemli bir rol oynayan Saadet Partisi Genel Başkanlığına Prof. Dr. Mete Gündoğan beyin aday olması ve başka adaylarında çıkma ihtimali İktidar medyasında birden heyecan uyandırdı” dedi.

Soydan kongre ile ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı: “Milli Görüş Lideri ve Genel Başkan Temel Karamollaoğlu kongre hazırlıklarına başladılar. Camia içinde hem ağabey, hem Bilge, hem Lider hemde genel başkan olarak herkesin sevdiği ve saydığı bir isim olan Temel Karamolloğlu kongre kararı sonrası istişarelere başladı. Peki medyanın dediği gibi gerçekten de Saadet Partisi karışacak mı? Ben muhterem genel başkanım Temel Karamollaoğlu'nun; Bilgeliğini, Ağabeylğini; Tecrübesini ve Liderliğini hissettireceğine ve ufak tefek ayrışmaları sonlandıracağını ve bu kongreden Saadet Partisini birleştirerek, bütünleştirerek ve de çelikleştirerek çıkaracağına tüm samimiyetimle inanıyorum. Onun için heveslenenlere diyorum ki boşuna heveslenmeyiniz" bu maya karışmaz ve karışmayacakta inşallah! Neden mi? Mücahit Erbakan Hocamızın deyimiyle Saadet Partisi; Bu milletin ruh köküdür! Bu milletin mayasıdır! Bu milletin özüdür! Sayıca ve kiloca çok olan yoğurt, süt veya hamur karışır, bozulur veya ekşir ama maya bozulmaz, maya ekşimez, maya karışmaz. Ağaç çürür, ağaç yaşlanır, ağaç doğranır ama öz çürümez, öz kırılmaz, öz bozulmaz. Onun için hiç boşuna heveslenmeyin; Saadet karışmayacak! Saadet bozulmayacak. Saadet kaybolmayacak. Saadet kırılmayacak. Saadet çürümeyecek. Saadet dönüşmeyecek, bitmeyecek, başkalaşmayacak, kandırmayacak, kanmayacak, yozlaşmayacak,  yenilmeyecek. Saadet kaybolmayacak, pes etmeyecek Saadet kin tutmayacak.”

Gündem ArtvinGündem Artvin