YEREL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 17:08   Güncelleme : 29-12-2021 17:08

“Kongrelere Devam Edeceğiz”

“Kongrelere Devam Edeceğiz”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), Artvin Merkez İlçe Başkanı Yasin Yılmaz partisinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yılmaz, Arhavi kongresini tamamlayan partinin diğer kongrelerinin de yapılacağını söyledi.

Parti olarak Ankara Kongresine kenetlendiklerini söyleyen Yasin Yılmaz, “Şavşat teşkilatımızı hazırlamak üzereyiz, Şavşat hazırlanınca yılbaşından sonra kongresini yapacağız. Şu anki büyük hazırlığımız 29 Aralık'ta gerçekleşecek Ankara kongremiz. Türkiye'nin 81 vilayetinden, 934 tane ilçeden Ankara'da bir araya gelerek yola çıkmış olacağız. Seçim tarihini artık 2023 demeyelim. Çünkü sokaktaki insanların, vatandaşların yüzde doksanı ekonomik bakımdan olsun iş bakımından olsun, tarım bakımından kısacası her yönden sıkıntılar içerisinde. Sıkıntılı bir dönem geçiriyor benim kendi fikrim halkın 2023’e kadar dayanma şansı yok o yüzden sandık istiyor herkes. Ekonomi, hukuk, tarım, adalet alanlarında olsun vatandaş bu sorunların çözülmesi için sandık istiyor. Bu erken seçimi en çok halk istiyor bizde halkımızın yanında oluyoruz. Herkes liyakat istiyor, herkes sandık istiyor biran önce seçim istiyor. Şu anda hükümeti yöneten kişiler yetersiz olduklarından dolayı, fayda verecek projeler üretemiyorlar, insanların sabır kapasitesi dolmuş durumda” dedi.

Artvin’e yapılması gereken yatırımlardan bahseden Yılmaz, “Artvin’de dışarıdan gelecek misafirleri ağırlayacak bir otel isteyelim bir şeyler yapalım, yollarımızı yapalım bu firmalardan bu tür şeyler istenmesi lazım, bu insanlara istihdam sağlamaları lazım, Öyle bir istihdam şuan Artvin de yok. Ormanlarımız var, kimin kesim yaptığı belli değil. Birçok bölgeyi geziyorum, orman müdürü de koltukta oturana kadar Kalkıp bir alana çıksın baksın ki hangi ağaçlar kesiliyor, damgalı mı, damgasız mı bunlara bir baksın. Ben bir tane orman kamyonunu durdurup da kontrol edildiğini görmedim, buna neden kontrol yapılmıyor. Bu ülkede her şeyin müfettişi olacak, her şeyin denetlenmesi gerekiyor, bu şekilde olursa herkes Düzenli bir hayat sürer. Herkesin eşit şartlarda yürümesi için önce Liyakat lazım, Adalet lazım, demokrasi lazım Bunlar ülkeye tekrar kazandırmak için halk ile hep beraber yürüyoruz” diye konuştu.

HATİCE DİLER