YEREL
Giriş Tarihi : 16-06-2021 11:18   Güncelleme : 16-06-2021 11:50

“Köpekler barınaklara alınsın”

Arda Özer, Artvin merkez de ki sokak köpekleri tarafından saldırıya uğradı.

“Köpekler barınaklara alınsın”

Olay, 14 Haziran Pazartesi günü sabah 9 sıraların da markete giderken gerçekleşti. Özer, 3 köpek tarafından saldırıya uğrayarak yaralandı. 

Olayla ilgili açıklama yapan baba Şener Özer’in anlattığı olaya göre Arda Özer, sabah saat 9 sıralarında Atatürk ilkokulunun karşısındaki markete giderken 3 köpek tarafından saldırıya uğradı. Köpeklerden birisinin kolundan ve diğer iki yerinden ısıran Özer’e olayı gören veli ve öğrenciler yardıma koştu. Özer daha sonra okul müdürü tarafından ambulansla hastaneye götürüldü.

Baba Şener Özer, kendisinin de daha önce 2 defa sokak köpekleri tarafından saldırıya uğradığını ve bu yüzden köpeklerin barınaklara alınması gerektiğini dile getirdi. Çocuğu Arda Özerin yaşadığı saldırı yüzünden çok korktuğunu ve olayı hala atlatamadığını ifade eden baba Özer, “Bende hayvanları seviyorum hatta çalıştığım yerde baktığım 3 tane kedim var fakat sokak köpekleri çok tehlikeli görünüyor. Artvin’de bulunan saldırgan köpekler Allah korusun başka birilerini çok daha kötü duruma getirebilir. Bu sebeplerden ötürü hayvanların barınaklara alınmasını istiyorum. Olaydan sonra oğlumun okuldan arkadaşları ve velileri bizleri aradı. Onlarda çocuklarını korku içinde okula gönderdiklerini söylediler. Artvin’de her sokakta saldırgan köpekler bulunuyor. İsteğim kimsenin başına daha kötü bir olay gelmeden tedbir alınmasıdır" dedi.