YEREL
Giriş Tarihi : 14-12-2021 10:44   Güncelleme : 14-12-2021 10:44

KORKUNÇ YANGIN

KORKUNÇ YANGIN

 

Merkez Çayağzı mahallesinde saat 22.00 sıralarında bilinmeyen nedenle bir kafede yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek kafenin tamamını sardı. Çıkan yangında 12 kişi yaralanırken, alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Olay 12 Aralık Pazar akşam 22.00 sıralarında Çayağzı Mahallesinde faaliyet gösteren

‘Fabrika Kafede’ meydana geldi.

Can kaybının yaşanmadığı yangında içeride bulunan müşteriler merdivenli itfaiye aracıyla tahliye edildi. Yaralanan 12 kişi ambulanslarla Artvin Devlet Hastanesine sevk edildiler. Yaralananlar çevre illere Rize, Trabzon ve Erzurum'a Ambulanslarla sevk edildi.

Olay yerine gelip incelemelerde bulunan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, “yaralımız var, hepsi hastanede. Ellerinde, yüzlerinde hafif yanıklar var, hayati tehlikeleri yok. Tedavileri devam ediyor. Yangının çıkış nedenini ise araştırıyoruz" dedi.

İtfaiyedeki arkadaşlarımızın tespitlerine göre yangın ses cihazlarının olduğu bölümden çıktığı kanaatindeyiz. Yangın çıktıktan sonra bar kısmına ve çevresine sirayet ediyor. Can kaybının olmamasına seviniyoruz yaralılara üzülüyoruz. Tavan tente olduğundan ve eriyici madde olduğu için alev yukarıya doğru ilerliyor. İçerideki dumanı dışarıya atıyor. Çatının açık olmadığı bölümde duman ve sıcaklıktan kaynaklanan zehirlenmeler ve tahribatlar oluşmuştur. İtfaiyenin geç kalma gibi bir lüksü yoktur. Oradakiler can olduğu için en hızlı şekilde olay yerine intikal ettik. İhbar geldikten sonra 5-6 dakika içerisinde orada olduk. İli araç ile gittik merdivenli araç ve normal aracımız ile. Merdivenli aracımız ile camdan 8 vatandaşımızı çıkardık sağlık personeli arkadaşlarımıza teslim ettik” şeklinde konuştuk.

Meydana gelen yangınla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatıldı.