YEREL
Giriş Tarihi : 05-08-2021 11:16   Güncelleme : 05-08-2021 11:16

Köroğlu Ticaret kaliteli hizmetin peşinde

“Artvin halkımıza ve bölge illerimize daha kaliteli bir hizmet sunma uğraşındayız”

Köroğlu Ticaret kaliteli hizmetin peşinde

Artvin coğrafyasının zorlu şartları ve nüfusun mevsimsel değişkenliği gibi birçok olumsuz etkene rağmen pes etmeyerek bölgede sanayileşme ve üretim alanındaki çalışmalarına devam eden Köroğlu Ticaret Şavşat’ta önemli bir eksiği giderdi. 8 yıldır sektörde olan Salih Köroğlu, işlerini her dönem yenilik katarak Şavşat ve bölge halkına hizmet etmeye devam ediyor.  

“Gücümüze güç katıyoruz”

Ticari hayata 2013 yılında Şavşat ilçesinde başladığını ifade eden Köroğlu, Beyaz eşya sektörünün öncü firmalarından olan Vestel markasını müşterilerin hizmetine sunduğunu belirterek, ”Ardından bulunduğumuz bölgede ihtiyacının farkına vardığımız yatak baza alanında lider marka olan İdaş’ı bünyemize katarak kıymetli hemşerilerimize daha iyi hizmet vermeye çalıştık. Tabi bu süreçler bizim için kolay olmadı coğrafyanın zorlu şartları ve nüfusun mevsimsel değişkenliği zaman zaman zorluklar yaşamamıza neden oldu. Son yıllarda bayiliğini üstlendiğimiz kilim mobilya ile de gücümüze güç kattığımız gözle görülür bir gerçektir. 2020 yılında el birliği güç birliği diyerek şirketleşme yolunda attığımız adım neticesinde bölgemizde sanayileşme ve üretim alanında bir ilk olarak yumuşak grup (koltuk takımı, salon takımı, köşe takımları ve çekyat) üretimine başladık. 300 metrekare kapalı alanda DİBİSA HOME markası ile ürettiğimiz ürünleri katma değerle sevgili Artvin halkımıza ve bölge illerimize daha kaliteli hizmet sunma uğraşındayız” diye konuştu.

“Bu sıkıntılı dönemi atlatmaya çalışıyoruz”

Pandemi sürecinde nasıl etkilendiğini değerlendiren Köroğlu, “Tüm dünyada olduğu gibi firma olarak COVİD-19 un olumsuz etkilerinden bizlerde etkilendik. Kısıtlamaların gelmesiyle beraber iş yeri kapanmaları olan ve bölge olarak yazın göç alan bir coğrafyada ticaret yaptığımızı düşünürsek şehirler arası yolculuk kısıtlamaları bizleri olumsuz etkiledi. Zor bir süreçten geçmeye maalesef devam ediyoruz. Sıkı ve yerinde mali tedbirler alarak bu sıkıntılı dönemi atlatmaya çalışıyoruz. Temennimiz dünyanın ve ülkemizin bu tür hastalıklardan kurtulmasıdır” ifadelerine yer verdi.

“Hareketlenmeler başladı”

Yasakların kalkmasıyla düğün sezonunun başladığını ve bunun kendilerini nasıl etkilediğini anlatan Köroğlu, 1 Temmuz itibariyle yasaklar kalkınca sektör olarak bir canlılık ve hareketlenme başladı. Düğünlerin serbest bırakılması da bizim gibi bu sektörde olan bütün arkadaşlar için daha iyi olmuştur. Düğünlerin başlamasıyla yeni evlerin kurulması, mobilya sektörü için olmazsa olmaz bir durumdur” dedi.