YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2021 11:41   Güncelleme : 31-12-2021 11:58

KPSS’DE MÜLAKAT ADALETSİZLİĞİ

KPSS’DE MÜLAKAT ADALETSİZLİĞİ

Murgul İYİ Parti İlçe Başkanı ÇelikarslanKPSS’demülakat adaletsizliğini eleştirdi!
Murgul İYİ Parti İlçe Başkanı ÇelikarslanKPSS’de mülakat adaletsizliği ile ilgili eleştirilerde bulundu. Çelikarslan, “AKP sayesinde “adalet” arar olduk. Örneğin KPSS’den 90 üzeri puan alan gençlerimiz, mülakat adı altında yapılan sözlü sınavla vicdanları zıplamadan eliyorlar. Bu hak gaspıdır. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir şey yapılmaz.Mülakatın değil, liyakatin, adaletin esas alınması gerekirken tam aksini yapıyorlar. Gençlerimize yazık. Devlete olan güven, inancı sarsıyorlar” dedi.

Çelikarslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bir zamanlar üç kıtaya “adalet” dağıtan “medeniyet” götüren bir milletin evlatlarıyken, bugün geldiğimiz noktada AKP sayesinde “adalet” arar olduk. Örneğin KPSS’den 90 üzeri puan alan gençlerimiz, mülakat adı altında yapılan sözlü sınavla vicdanları zıplamadan eliyorlar. Bu hak gaspıdır. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir şey yapılmaz.Mülakatın değil, liyakatin, adaletin esas alınması gerekirken tam aksini yapıyorlar. Gençlerimize yazık. Devlete olan güven, inancı sarsıyorlar. Murgul’da AKP’li değilsen işe giremiyorsun!

Murgul özeline gelirsek; Bu küçücük ve şirin ilçemiz olan Murgul’da da adaletsizlik yapılmaktadır. İşe girmek için ya AKP’li yada AKP’ye üye olmak zorundasın! Böyle bir şey olabilir mi? yazıklar olsun. Buradan söz veriyorum İYİ Parti Murgul İlçe Başkanıolarak İYİ Parti iktidarında kimseye işe girmek için gel partiye üye ol denmeyecek hiçbir evladımız babasının siyasi görüşünden dolayı bedel ödemeyecek. Neden mi? Murgul’da adaleti, sevgiyi, barışı, kardeşliği, hoşgörüyühâkim kılacağız.Adaleti, güveni yeniden tesis edeceğiz. Bu ülke 84 milyonun hepimizin diyorsak gereğini yapmak zorundayız. Huzurlu bir toplum olabilmek için olmazsa olmaz kural Adaleti, Hakkı, liyakati yeniden hayatımızın bir parçası yapacağız. Devlete olan güveni yeniden tesis edeceğiz. 2022 yılını sevginin adaletin yılı olsun. Artık 2021 yılını uğurlayacağız. Gerçekten her açıdan çok zor bir yıl oldu. İyi günlere hasret kaldık. Ben inanıyorum ki 2022 yılı İyiliğin, dostluğun, güzelliğin, kardeşliğin, adaletin, sevginin, barışın yılı olacak. Yaşadığımız bunca olumsuzluklara rağmen, sabahın en yakın zamanının en karanlık an sonrası olduğunu biliyor, 2022 yılı bir güneş gibi 84 milyon insanımıza ışık olacaktır.”