YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 13:36   Güncelleme : 17-05-2021 13:36

Kudüs bizim ilk kıblemizdir ve teslim edilmeyecektir

Artvin Ülkü Ocakları Başkanı Ogün Erdem İsrail Devleti’nin 3 Din içinde kutsal olan Mescid-i Aksa’da yaptığı saldırıları lanetledi ve Kudüs bizim ilk kıblemizdir ve teslim edilmeyecektir ifadelerini kullandı.

Kudüs bizim ilk kıblemizdir ve teslim edilmeyecektir

İsrail Devleti’nin Mescid-i Aksa’da Filistinli vatandaşlara Ramazan ayının son günlerinde ve Müslümanlar için bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinde yaptığı hain saldırılara tepkiler çığ gibi büyüyor.

İsrail Devleti’nin yaptığı saldırıları kınayan Erdem şu ifadelere yer verdi: “İsrail, geçtiğimiz günlerde Yatsı Namazı esnasında, Mescid-i Aksa’da toplanmış din kardeşlerimize ses bombası ve plastik mermiyle saldırmıştır. Bu mütecaviz saldırganlık Ramazan ayının son cumasında, Kadir Gecesi’nin de bir gün öncesinde vuku bulmuştur. Yani planlı bir barbarlıktır.

İsrail terör devletidir, şiddeti politik enstrüman olarak kullanmaktadır. Diğer yanda Batı Şeria’da sürekli kamçılanan Yahudi yerleşimci terörü mazlumları evinden barkından çıkarmaktadır. Kudüs yaslıdır, Gazze hüzünlüdür, Batı Şeria gariptir, Filistin iki ateş arasındadır. Siyonizm’in katliamları biliniyorken, zulüm markası bu karanlık zihniyetle ortak bir geleceğin hayalini kurup hedeflerini paylaşan bazı İslam ülkelerine ne söylenmelidir? Hakikat ve hakkaniyet çizgisinde buluşmaktan aciz kalanların varlığını korumaları nasıl beklenmelidir? Ramazan ayı boyunca Filistinli kardeşlerimizin inanç ve ibadet özgürlüğüne musallat olan, Harem-i Şerif’in statüsünü hedef alan İsrail hükümetini lanetliyorum. Saldırılarda yaralanan Filistinlilere geçmiş olsun diyorum. Kudüs bizim ilk kıblemizdir ve teslim edilmeyecektir.”

Ayşe ÖZDER