YEREL
Giriş Tarihi : 04-01-2022 10:21   Güncelleme : 04-01-2022 10:21

“KUDÜS VE MESCİDİ AKSA ÖZGÜR OLACAK”

“KUDÜS VE MESCİDİ AKSA ÖZGÜR OLACAK”

Devlet-İ Aliyye Ocakları Arhavi Şubesi 31 Aralık Kudüs'ün Osmanlıya ilhakının 504. Yılı dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.

Kudüs ve Mescidi Aksanın özgürlüğüne er ya da geç kavuşacağı belirtildiği basın açıklamasında “Devleti Aliyye Ocakları olarak bu ulvi amaca hizmet ediyor, gece gündüz özgür Mescidi Aksanın hayalini kuruyor, bunun için mücadele ediyoruz. Çünkü bizler, bize gönül verenlere bir söz verdik. Kudüs ve Mescidi Aksa Özgür olacak! Hak ve adalet hakim kılınacak! Dünya huzura kavuşacaktır” vurgusu yapıldı.

Devlet-İ Aliyye Ocakları olarak tek amaçlarının Allahın davasının yeryüzüne hakim olup, özlenen Osmanlı’nın tekrar vücud bulması olduğunun ifade edildiği basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “31 Aralık, Yavuz Sultan Selim Hanın önderliğinde Kudüs'ün Osmanlıya ilhakının 504. sene-i devriyesi.

 Maalesef Osmanlıdan sonra Kudüs ve Mescidi Aksanın yüzü gülmedi, kan ve gözyaşı dinmedi, İslam coğrafyasında mahzun gönüller bir gün gülmedi. Müslümanlar sustukça siyonistler azdı ve şımardı. Biz biliyoruz ki zulüm ile abad olunmaz. Zulüm ile abad olanın ahiri berbad olur. Tarih boyunca yiğit düştüğü yerden kalkmıştır. Yine kalkacak ve Mescidi Aksayı özgürlüğüne kavuşturacak olan ordu İstanbul'dan yola çıkacaktır. Anadolu'dan, mazlumların umudu Türkiye'den bu yürüyüş başlayacak, Küdüste, Mescidi Aksada şükür secdeleri, tekbirler, tesbihler ve tahmidler gök kubbeyi dolduracaktır. Bunlar hayal değil müjdedir.

 Bizler de Devleti Aliyye Ocakları olarak bu ulvi amaca hizmet ediyor, gece gündüz özgür Mescidi Aksanın hayalini kuruyor, bunun için mücadele ediyoruz. Çünkü bizler, bize gönül verenlere bir söz verdik...

 Kudüs ve Mescidi Aksa Özgür olacak! Hak ve adalet hakim kılınacak! Dünya huzura kavuşacaktır.

 Bu Necip millet tarih boyunca İslam'ın sancaktarlığını yaptı yine yapacak. Mazlumların gözü yaşlı, gönlü yas ile kalmayacak, umutların tükendiği yerde Osmanlının ayak sesleri duyulacak gönüller sevince gark olacaktır. Bugünkü mücadelenin, yürüyüşün, direnişin tek bir sebebi vardır. Allahın davası yeryüzüne hakim olacak, özlenen Osmanlı tekrar vücud bulacaktır. Bu sadece Devleti Aliyye Ocaklarının değil tüm gönül coğrafyamızın, Allaha ve Rasulüne iman eden bütün müslümanların, bütün STK'ların, cemaat ve cemiyetlerin ortak davasıdır. Önderimiz, rehberimiz, Efendimiz s.a.v in bize gösterdiği hedef ve emanettir. Emanete sahip çıkmak asalettir. Bu asalet de ancak müminlere yakışacak bir haslettir.

31 Aralık fetihlerin yıl dönümü, müjdelerin vuku bulduğu gündür. 31 Aralık safların ayrıştığı, mümin saflarının sıklaştığı gündür.31 Aralık Noel değil, Mekkenin fethinin yıldönümüdür.31 AralıkHaç'ın değil Hilalin Kudüs'e hadim ve hakim olduğu gündür.

31 Aralık4 kıtada at koşturan ecdadımıza Mescidi Aksa'nın emanet edildiği gündür. Ecdadımızdan aldığımız emanet ile yüzümüzün ak'mıkara'mı olacağına karar vereceğimiz gün işte bugündür.

 Devleti Aliyye Ocakları ecdadının izinde, vermiş olduğu sözlerin bilinciyle gece gündüz sahada gayret etmektedir. Selahaddin Eyyubinin gösterdiği hedef doğrultusunda "Fecir Harekatı" ile sabah namazlarında camileri dolduruyoruz. Nihatinde de Allahın izniyle Mescidi Aksanın tekrardan özgürlüğü nasip olacaktır. Bu vesile ile başta Yavuz Sultan Selim Han ve Cennet Mekan Sultan Abdülhamid Han olmak üzere bütün ecdadımızı rahmet ve minnet ile anıyoruz.

Onların emanetinin yılmaz ve yıkılmaz takipçileri olarak gece gündüz gayret edeceğimize söz veriyor hepinizi saygı ve hürrmetlerimizle selamlıyor ve şunları ekliyoruz.

Son zamanlarda Osmanlı’da olduğu gibi ülkemiz üzerine oynanan büyük oyunları görerek “Devlet-i Ebed Müddet” ülküsüyle yola devam eden ülkemizin stokcu ve fahiş fiyatcıların yeri değil, daha adil, daha yaşanılabilir, daha sürdürülebilir bir küresel düzenin inşasında öncü olması gerektiğini savunarak devletimizin ve milletimizin her daim yanında olduğumuzu önemle vurguluyoruz.”

Hatice Diler