YEREL
Giriş Tarihi : 04-06-2021 11:48   Güncelleme : 04-06-2021 11:48

KURDOĞLU SAYGISIZLIĞI KINADI!

Atatürk’e yönelik yapılan saygısız hakaretlere bir tepkide Kurdoğlu’ndan geldi.

KURDOĞLU SAYGISIZLIĞI KINADI!

Konuşmasında Atatürk’e yönelik yapılan hakaretlere karşı tepkisini ortaya koyan Kurdoğlu’nun yaptığı açıklamalardan sonra TBMM Başvekili Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’da Atatürk’e yönelik saygısızlığa tepkisini ortaya koydu.

Kurdoğlu, “ son dönemlerde artan saldırıları üzülerek takip ediyoruz. Bu kapsamda 28 Mayıs 2021 Cuma Günü Ayasofya camiinde düzenlenen ve İmam Mustafa Demirkan’ın bulunduğu programda Mustafa Kemal Atatürk’ü kastederek kullandığı ifadeleri şiddetle kınıyoruz. Bu zihniyete ve bunun savunucularına şunu hatırlatmak isteriz, Ayasofya’nın bulunduğu İstanbul’u 6 Ekim 1923’te düşmandan kurtaran ve Diyanet İşleri Başkanlığını kuranda Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’tür. Tarihimizde işgal altındayken milli mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına katli vaciptir diyerek fetva veren dürrizadeler çıkmışsa da zihniyetin karşısında duran ve kim Mustafa Kemal ve Kuvâ-yi Milliye aleyhine fetva verip düşmanlık yapar bilin ki, onların damarlarında kâfir kanı akar diyen sütçü imamlar vardır. Atatürk’e yönelik bu saldırıları gerçekleştirerek kendilerine ihanet edenler milletimizin manevi duygularını hedef almakta ve aslında en büyük zararı yüce liderimize vermektedirler. Arhavi Belediyesi Millet İttifakı Meclis Üyeleri olarak Atatürk’e yönelik olan bu saldırıları bir kez daha kınıyor ortak tarihimize ve değerlerimize ihanet etmekte olan bu zihniyetin temsilcilerine karşı hukuki olarak gerekenin yapılmasını talep ediyoruz “ ifadelerini kullandı.

Hemen ardından yaptığı konuşma ile gündemi noktalayan Akar, şu açıklamalarda bulundu “ Hakaret etme hakkına kimse sahip değildir çünkü bugün varlığımızı, birliğimizi ve oturup bizlere miras kalan bu güzel eserleri dinlememizi kısacası bu vatan üzerindeki her şeyi Atatürk’e borçluyuz. İnanç olarak ise ezanlarımızın bugün sesi duyuluyorsa ve ibadetlerimizi rahatça yapabiliyorsak bunun değerini bilerek yaşamalıyız ve Atatürk’e bir kez daha borçluyuz bunun haddini bilerek herkes yoluna devam edecek, etmeyenleri de yoluna biz getireceğiz “ dedi.