YEREL
Giriş Tarihi : 08-09-2021 11:20   Güncelleme : 08-09-2021 11:20

KÜTÜPHANELER ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞUYOR

Covid-19 pandemisi nedeniyle kapatılan kütüphaneler okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerine kavuştu.

KÜTÜPHANELER ÖĞRENCİLERİNE KAVUŞUYOR

2 yıllık eğitim arasından sonra yeniden kütüphane ve kitap kokusunu alan öğrenciler durumdan oldukça memnun. Kütüphane memurları ise öğrencilerine kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Kütüphane memuru Süleyman Küçükkoçak, 1997 yılından beri kitaplarla iç içe yaşıyor. 2 yıllık pandemi sürecinde kütüphaneden ayrı kaldığından dolayı kendisi için oldukça zor geçtiğini aktaran Küçükkoçak “esnetilmiş mesai düzenlemesinde dahi kütüphaneye gelip birkaç saat de olsa burada vakit geçirerek hasret gideriyordum” diyor. Öğrencilerin kendileri için velinimet olduğunu aktaran Kütüphane memuru Süleyman Küçükkoçak, “Öğrenciler olunca çok mutlu oluyorum yalnız olmuyorum onlarla vakit geçirmek burayı kalabalık görmek benim için tarif edilemez bir his. Şuanda öğrenci bekliyoruz öğrenciye hizmet etmek bizim görevimiz, onur ve gururumuz. Kütüphane insanlarla güzel oluyor. Okuyan gençleri gördükçe mutlu oluyorum. Geleceğe olan inancım ve ümidim artıyor. Okuyan genç oranımız inanın azımsanmayacak kadar çok. Gelecek emin ellerde” ifadelerini kullandı.

Kütüphaneye gelen herkese kendi evladı gibi davrandığını aktaran Küçükkoçak, “Öğrencilerle şakalaşıyorum her birine kendi evladım kendi torunum gibi davranıyorum. Onları seviyorum. Onlara kütüphaneyi sevdirmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Kitaplar en iyi dosttur bu dostları onlara kazandırmak için çabalıyorum. Gençler bizim geleceğimiz önlerinde uzun bir yol var ve o yolda onlara ışık edecek olan kitaplardır. Yolları daima aydınlık olsun inşallah” şeklinde konuştu. 

49 bin 890 adet kitap, 6 bin 914 kullanıcı ve 3 bin 975 üye ile kütüphanede 24 yıldır vatandaşlara hizmet veren Küçükkoçak, okulların açılmasıyla birlikte yüzde on oranında hareketlilik olduğunu ilerleyen zamanlarda sayının artacağını dile getirerek, “önceki dönemlerde tüm çalışma alanları dolu oluyordu. Öğrenciler kapı önünde beklemek zorunda kalıyordu boş masa olunca alıyorduk içeri. O günleri özledim. İnşallah yakın zamanda o eski günlerimize döneceğiz” diye konuştu.

Kütüphanede alınan hijyen önlemlerine de dikkat çeken kütüphane memuru Süleyman Küçükkoçak, maske mesafe hijyen kurallarını hatırlatarak şunları söyledi: “öğrencilerimizin maske mesafe hijyen kurallarına uyacaklarına inancımız tam. Hem onların sağlığını hem kendi sağlığımızı önemsiyoruz. Herkes kurallara uyarsa tekrar kapanma yaşamayız diye ümit ediyorum.”

HATİCE DİLER