YEREL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 11:18   Güncelleme : 21-05-2021 11:18

LGS DEĞERLENDİRME VE MOTİVASYON BULUŞMALARI HOPA’DA

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın salgın sürecinin ilk günlerinden itibaren okullara ayrı ayrı bağlanarak telekonferans yöntemi ile öğretmenlerle bir araya geldiği okul buluşmaları 19 Mayıs 2021 Çarşamba Saat:20.00’de Hopa Atatürk Ortaokulu ile yapılan etkinlikle devam etti.

LGS DEĞERLENDİRME VE MOTİVASYON BULUŞMALARI HOPA’DA

Çevrim içi buluşmada öğretmenlere seslenen ACAR, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında; öğretmenlerin sahip oldukları değiştirme gücü ile başarıdaki en önemli unsurlardan birisi olduğunu ifade ederek öğrencilerimizin her yönü ile yeteneklerini geliştirmiş, topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerinin önemine vurgu yaptı.

ACAR konuşmasını okul dışı öğrenme ortamlarının akademik başarı üzerindeki etkisi, merkezi sınavlara hazırlık süreci, öğrencilerin hazır bulunuşluk durumları, veli yaklaşımları ve ders çalışma alışkanlıkları hakkında yaptığı değerlendirmelerle tamamladı.

Okullarımızda yürütülen eğitim faaliyetleri ve uzaktan eğitimde verimliliği arttırmak, merkezi sınavlara hazırlık kapsamında yürütülen çalışmaları değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen çevrim içi buluşmalarda okul idareci ve öğretmenleri söz alarak yaptıkları çalışmalar, okul-öğrenci başarısı ve hedefleri hakkında bilgiler paylaştılar.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Kamaci'nin de katıldığı çevrimiçi buluşma sağlık ve başarı dilekleri ile tamamlandı.