YEREL
Giriş Tarihi : 27-05-2021 11:47   Güncelleme : 27-05-2021 11:47

LGS HAZIRLIKLARI HIZLA DEVAM EDİYOR

ÖĞRETMENLERİN HAZIRLADIĞI SORULARLA LGS PROVASI

LGS HAZIRLIKLARI HIZLA DEVAM EDİYOR

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 6 Haziran 2021 günü gerçekleştirilecek olan merkezî sınava katılacak öğrencilerimize yönelik Artvin genelindeki tüm ortaokullarda LGS deneme sınavı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR Gazi Ortaokulu ve Yeni Mahalle Ortaokuluna yaptığı ziyaretlerde deneme sınavına katılan öğrencilerle bir araya gelerek başarı dileklerinde bulundu.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, deneme sınavının Artvin genelinde soru hazırlama konusunda tecrübeli öğretmenlerimizce yazılan sorulardan oluşturulduğunu ve baskısının Artvin Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından yapıldığını ifade etti.

1356 adet sözel oturum 1356 adet sayısal oturum olmak üzere toplam 2712 adet kitapçığın hazırlandığını belirten ACAR, “Uygulanış ve içerik bakımından gerçek sınava yakın olan bu deneme sınavı ile ilimiz genelinde tüm ortaokullarımızda 8. Sınıf öğrencilerimiz sınav anında zamanı verimli kullanma, soru çözme tekniklerini ve sınav heyecanlarını kontrol altına almayı öğrenecekleri bir deneyimi yaşayacaklar” dedi.

Ziyaretleri sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR 'a Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetlerinden sorumlu Şube Müdürü Recep KAYA eşlik etti.

LGS HAZIRLIKLARI DEĞERLENDİRME VE MOTİVASYON BULUŞMALARI BORÇKA’DA

Okullarda  yürütülen LGS hazırlık çalışmaları, başarıyı arttırmak için alınacak önlemler ve eğitim çalışmalarında verimliliği arttırmak amacıyla her gün farklı bir okul ile çevrim içi olarak yapılan okul buluşmaları etkinliği 25 Mayıs 2021 Saat:19.00’da Borçka Atatürk Ortaokulu ve Saat:20.30’da Borçka Cumhuriyet Ortaokulu ile yapılan iki oturum ile devam etti.

Çevrim içi buluşmada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, salgın sürecinde öğretmenlerin eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında toplumsal bilgilendirme çalışmalarında da önemli görevler üstlendiklerini ifade etti. ACAR, bu süreçte eğitim yöneticileri ve öğretmenlerin mesai kavramı gözetmeksizin öğrencilerin başarılarını arttırmaya yönelik birçok çalışma yürüttüklerini belirtti. ACAR, sözlerini sınav stratejileri, merkezi sınavlara hazırlık sürecinde ilimizde yapılan çalışmalar, deneme sınavları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında yaptığı değerlendirmelerle tamamladı.

Etkinlik okul idareci ve öğretmenlerin LGS kapsamında yürütülen faaliyetler ve branş bazında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vermelerinin ardından başarı dilekleriyle tamamlandı.

Okul Buluşması etkinliğine Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram BAKIR ve Temel Eğitim Hizmetleri biriminden sorumlu Şube Müdürü Cüneyt KAMACİ, İlçe Şube Müdürleri, okul idareci ve öğretmenler katıldı.

LGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERLE MOTİVASYON VE SINAV TAKTİKLERİ BULUŞMASI YAPILDI

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde LGS’ye girecek öğrencilere yönelik düzenlenen çalışmalar kapsamında Hopa ve Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından organize edilen motivasyon ve sınav taktikleri etkinliği Eğitimci-Yazar Bilsen ŞAHİN’in katılımıyla çevrim içi olarak yapıldı.

Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Bilsen ŞAHİN ve etkinliğin hazırlanmasında emek veren personele teşekkür ederek başladığı konuşmasında öğretmenlerin öğrencilerin salgın sürecinde yaptıkları çalışmalar ile öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırmak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini, öğrencilerin de bu çabaya katılarak çok çalıştıklarını ifade etti. ACAR sözlerini, etkinliğin faydalı olmasını dilekleriyle tamamladı.

Çevrim içi etkinlik Eğitimci-Yazar Bilsen ŞAHİN’in sınav taktikleri ve motivasyon konulu konuşması ve sunumlarıyla devam etti.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai AYDIN, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem CENGİZ, Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı program sağlık ve başarı dilekleriyle tamamlandı.