YEREL
Giriş Tarihi : 29-07-2021 10:48   Güncelleme : 29-07-2021 10:51

LGS İl birincisine evinde ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, 2021 LGS’de il birincisi olan Ardanuç Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Elif Nur Özkan’ı evinde ziyaret etti.

LGS İl birincisine evinde ziyaret

Ardanuç Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Elif Nur Özkan, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 06 Haziran 2021 tarihinde yapılan "Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" sonuçlarına göre 89 doğru ile 0,03 yüzdelik başarı dilimine girerek il birincisi oldu.

Evde Televizyon İzlenmiyor

Ziyarette öğrenci ve ailesi ile sohbet eden Acar, göstermiş olduğu bu başarıdan dolayı öğrenci ve ailesini tebrik ederek öğrenciye çeşitli hediyeler ve teşekkür belgesi verdi. Acar, öğrencinin başarısında, evinde televizyon olmaması,  öğrencinin evde geçirdiği tüm zamanı ders çalışmaya ve kitap okumaya ayırmasının etkili olduğunu ifade etti.

Başarımız Tamamen Okul Odaklı

Veli İrfan Özkan, öğrencinin tamamen okuldaki dersler, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve okul tarafından sunulan kaynaklar ile sınava hazırlandığını başka hiçbir destek almadığını, bu başarının okuldaki öğretmenlerin çabası ile gerçekleştiğini söyleyerek Artvin Milli Eğitim ailesine teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Saraç’ın da bulunduğu ziyarette Acar, salgın sürecinde eğitim yöneticileri ve öğretmenlerinin Artvin’in başarısını arttırmak için büyük gayret sergilediklerini hatırlatarak, 2021 LGS’de Artvin’in puan ortalamasının Türkiye ortalamasının 21,817 puan üzerine yükseldiğini ifade etti. ACAR, “Bu başarıda emeği geçen tüm yöneticilerimize öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ederim" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü