YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2022 09:54   Güncelleme : 28-05-2022 09:54

Lider Tarım Çocuk Kampı Tamamlandı

Lider Tarım Çocuk Kampı Tamamlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 4’ncü sınıf öğrencilerine yönelik yapılan kamp tamamlandı.

İlköğretim 4’ncü sınıf öğrencilerine yönelik doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenliği hakkında bilgi vermek amacıyla81 ilde "Lider Çocuk Tarım Kampı" düzenlendi.

Artvin’den 7 Mart ilkokulu öğrencilerinin katıldığı kampın bu yılki teması 2022 balıkçılık ve su ürünleri yılı olduğu için ‘su ürünleri yetiştiriciliği’ olarak belirlendi.

20 öğrencinin öğretmeni ile birlikte katıldığı kampın ilk gününde öğrenciler İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda Tarım ve Orman İl Müdürü Neşat Ulutaş ile bir araya geldi. Su ürünleri ve gıda hijyeni hakkında ilgili personeller tarafından çocuklara bilgi verildi. Kampın ikinci gününde, Merkez İlçede bulunan Dereboyu Alabalık Tesisleri ziyaret edilip burada balık yetiştiriciliği hakkında bilgiler alınarak balıklara yem verildi. Kampın üçüncü gününde, Ardanuç’ta bulunan Yılmaz ağ kafes, kuluçkahane tesisleri ziyaret edilerek su ürünlerinin tüketiminin beslenmedeki önemi ve yöreye ait Alabalık çeşitleri hakkında bilgiler verildi.

Son gün İl Müdürü, İl Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler takdim ederek kamp sona erdi.

HATİCE DİLER