YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2023 12:42

Matematik seferberliği devam ediyor

Matematik seferberliği devam ediyor

Millî Eğitim Bakanlığı himayelerinde 81 ilde başlatılan Matematik Seferberliği projesi kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu faaliyetler devam ediyor.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen ve zenginleştirilmiş içeriklere sahip olan etkinlikler öğrencileri matematikle buluştururken matematik sevgisi ve becerisi kazandırmayı amaçlıyor.

Bu amaçla, İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 06.01.2023 Cuma günü Vakıfbank İlkokulu Çok Amaçlı Salonu’nda ilkokul öğrencilerine sunularak öğrencilerin eğlenerek matematik öğrenmeleri ve matematiği sevmeleri için “Matematik Kampı” tiyatro gösterisi gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar’ın da katıldığı gösteride öğrencilerimiz tiyatro gösterisine dahil olarak aktif katılım sağlama imkânı bulmuş hem de Matematik becerilerini kazanmalarının eğlenceli ve kolay olduğu farkındalığını yaşadı.

Gösterinin hazırlık ve sunumunda emeği geçen herkese teşekkür eden İl Müdürü Acar, öğrencilerin bilişsel, duyusal ve psikomotor tüm becerilerinin gelişimine büyük önem verdiğimizi belirterek Matematiğin hayatın her alanında var olduğunu belirtti. Acar, çocukların yaşam becerilerine bu derece etki edecek olan bir bilim dalının sevdirilmesinin büyük bir öneme sahip olduğunun altını çizdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Gündem ArtvinGündem Artvin