YEREL
Giriş Tarihi : 14-05-2022 13:02   Güncelleme : 14-05-2022 13:02

Mayıs Ayı Meclis Toplantıları Sona Erdi

Mayıs Ayı Meclis Toplantıları Sona Erdi

Mayıs ayı Artvin il Genel Meclisi olağan toplantıları Meclis Başkanı Furkan Çakmak’ın Başkanlığında İl Genel Meclis Üyeleri ve ilgili birim Müdürlerin katılımı ile bugün yapılan 5’nci birleşim ile tamamlandı.

Toplantıya katılan Artvin Faal gazeteciler dernek başkanı Yaşar Kars ve Artvin Gazeteciler cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, İl Genel Meclis üyelerine konuşma yapıp çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

İl Genel Meclisinde şu maddeler görüşülerek oylamaya sunuldu:

“İlimiz özel idaresinin 2021 yılına ait gelir ve gider kesin hesap cetvellerinin, 5302 sayılı il özel idaresi kanununun 47. maddesi hükümleri uyarınca tasdiki ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporunun görüşülmesi.

Artvin ili merkez ilçesine bağlı seyitler köyü sınırları içerisinde yapımı planlanan "sosyal tesis alanı” projesine ait hazırlanan uygulama imar planı değişikliği ile nazım imar planı değişikliğinin, 5302 sayılı il özel idaresi kanununun 10/c. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

Artvin ili Murgul ilçesine bağlı Erenköy köyü sınırları içerisinde Arten orman ürünleri sanayi ve ticaret anonim şirketi tarafından yapımı planlanan "katı atık tesisleri alanı” (boşaltma, bertaraf, işleme, transfer ve depolama) projesine ait hazırlanan uygulama imar planı ile nazım imar planının, 5302 sayılı il özel idaresi kanununun 10/c. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

Artvin ili merkez ilçesine bağlı salkımlı köyü sınırları içerisinde yapımı planlanan “küçük sanayi alanı” projesine ait bazı parsellerin ilavesi sonucu yeniden hazırlanan uygulama imar planı ile nazım imar planının, 5302 sayılı il özel idaresi kanununun 10/c. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.”