YEREL
Giriş Tarihi : 14-06-2021 11:17   Güncelleme : 14-06-2021 11:17

MEB DAİRE BAŞKANI ERKAN HALICI’DAN ZİYARET

İl genelindeki eğitim yapılarında yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere ziyaret gerçekleştirildi.

MEB DAİRE BAŞKANI ERKAN HALICI’DAN ZİYARET

Millî Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Erkan Halıcı, il genelindeki eğitim yapılarında yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere çalışma ziyaretinde bulundu.

Ziyaret programına 10 Haziran Perşembe günü Yusufeli ilçesi yeni yerleşim yerinde bulunan eğitim yapılarındaki çalışmaları inceleyerek başlayan Halıcı, İnşaat ve Emlak Hizmetlerinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Murtezaoğlu ve Yusufeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp ile yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Ardından Yusufeli Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan yıl sonu sergisine katılan Halıcı, Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp ile birlikte usta öğretici ve kursiyerler tarafında üretilen ürünlerin sergilendiği el sanatları sergisini gezdi.

Ziyaretlerine 11 Haziran Cuma günü merkez ilçe ile devam eden Halıcı, Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Tarık Çakır ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar'ı ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Makamında gerçekleşen ziyarette Yusufeli ilçesi yeni yerleşim yerinde bulunan eğitim yapıları ile il genelinde yapımı devam eden ve proje aşamasında olan eğitim binaları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Murtezaoğlu'nun eşlik ettiği ziyarette İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, nazik ziyaretlerinden dolayı Erkan Halıcı ve beraberindekilere teşekkür etti. Ziyaret programına Kemalpaşa ilçesi ile devam eden Halıcı, İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar ile birlikte Kemalpaşa Kaymakamı Recep Gündüz'ü makamında ziyaret ettiler. İlçede bulunan eğitim binalarındaki çalışmaların değerlendirildiği ziyaretin ardından deprem riski taşıdığı belgelenen ve yıkılıp yeniden yapılması kararlaştırılan Kemalpaşa İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldılar.