YEREL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 10:51   Güncelleme : 03-08-2021 10:51

Merkezde Yoğun Trafik

Yolların tek yön olmasından dolayı araçların oluşturduğu trafik metrelerce uzun kuyruk oluşturdu.

Merkezde Yoğun Trafik

Merkezde meydana gelen yoğun trafikte araçların kaldırımlara park etmesi ve yol kenarında boş kalan yerlere sıkışık park etmesi sonucunda oluşan trafikte araç kullanıcıları metrelerce uzanan kuyrukta yerlerini aldı.

Tek yön uygulamasından dolayı esnaflara gelen ürünlerin sevki-yatı için uygun bir alan olmadığı için ürün bırakan araçlar tarafından trafiğin aksama durumu gözler önünde alternatif yolların olmaması ve otopark yetersizliğinden kaynaklanan sıkıntıların beraberinde araçlarında çoğalması yoğun trafiğe sebep oldu. Vatandaş ise yolların oluşturduğu sorunlara yer veren açıklamalar yaptı. Süleyman Şahin, yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi “ araçlar her geçen gün çoğalmakta ve bunun bir an önce önüne geçilmesi gerekiyor. Yolda yürüdüğümüz zamanlarda araçların yayaların yürüme alanını işgal ettiğini görüyoruz aynı şekilde ürün boşaltımı yapan araçlarında kuyruğa sebep olduğunu söylemek mümkündür ” dedi. Şahin’in yaptığı açıklamadan sonra  Avcılar Dernek Başkanı Necmi Asuman, önemli açıklamalara yer verdi.

Asuman, “ bugünlerde yollar dikkat çeken konular arasında yer almakta. Bizim şehrimizde jeolojik yapısı gereği maalesef geniş alanların yaygınlaşması kısa vaade de geçerli olan bir seçenek değil. Uzun vaade ye yatırım olarak geniş ve fazla kapasiteye sahip otoparklarının yapılması ayrıca alternatif yolların oluşturulması gerekiyor. Yoldan geçen 10 insandan rahatça 8 tanesi yollara yönelik birçok sıkıntı ve sebep olduğu olumsuzluklara yer verebilir. Belediye başkanımızın ve gerekli makamların oluşan trafiğe yönelik gelecek nesillerimiz adına iyi bir Artvin bırakmak için bu çalışmaları yapacağına inanıyoruz. 2’nci cadde de yapılan yol ve diğer çalışmalar şehrimiz için çok güzel ve sevindirici haberlerdi umarım ilerleyen zamanda bu sorunlara yönelikte çalışmalar yapılacaktır ” diye konuştu.