YEREL
Giriş Tarihi : 09-04-2021 11:50   Güncelleme : 09-04-2021 12:08

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülkemiz genelinde mesleki ve teknik eğitim kurumları arasındaki fiziksel farklılıklarının giderilerek mesleki eğitime erişimin arttırılması amacıyla başlatılan “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi”ne ilimizden seçilen üç okuldan birisi olan Borçka Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında okul bünyesinde yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, Artvin’de “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi”ne Arhavi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Borçka Şehit Savaş Gedik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hopa 15 Temmuz Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin dâhil olduğunu ifade etti.

Ziyaretleri sırasında proje kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Acar “ Mesleki Eğitimde 1000 okul Projesi ile güçleniyoruz. Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında yapılan fiziksel iyileştirme, donatım çalışmaları, öğrencilere yönelik akademik destek çalışmaları, veli ve öğretmen eğitimleri ile fırsat adaleti sağlanıyor. Proje ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri bölgemizin gözde eğitim kurumları haline geliyor.” dedi.

Devamında okulun konferans salonunda 12. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Kariyer Danışmanlığı çalışmasına katılan Acar, sınavlara hazırlık süreci, zamanı verimli kullanma, ders çalışma alışkanlıkları ve yükseköğretim tercih işlemleri hakkında bilgiler paylaştı.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, sınıflar, atölyeler, kütüphane ve okulun bölümlerinde yaptığı incelemelerin ardından okul yöneticileri ve öğretmenler ile toplantı yaparak ziyaretlerini tamamladı.

Ziyaretleri sırasında İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar’a Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetleri biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Güray ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır eşlik ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü