YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 11:31   Güncelleme : 19-04-2021 11:35

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ İÇİN GEÇ KALMAYIN!

Mesleki yeterlilik belgesini almadan iş yapmak artık kanuni olarak imkansız olacak.Mesleki yeterlilikbelgesi için 40 meslek daha kapsam alanına alındı.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ İÇİN GEÇ KALMAYIN!

Artvin küçük Sanayi Sitesi başkanı İsmail Ustael mesleki yeterlilik belgesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kendilerinin sorumlu bulunduğu alanın makina bakımcılığı ve kaynak işleri olduğuna dikkat çeken Ustael şunları söyledi;

“ Biliyorsunuz mesleki yeterlilik belgesi olmadan Mesleğinizi yapamada sıkıntılar yaşayabilirsiniz. bu artık yasal bir zorunluktur. Bizim alanımızda makine Bakımcılığı ve kaynak işleri vardır.  bu alanda faaliyet gösteren çalışanlar bir an önce isimlerini yazdırarak bizimle irtibata geçmesini istiyoruz.

Talepleri topluyoruz  Bu Hafta içinde talepleri topladıktan sonra Pandemi süreci olduğu için cumartesi pazar kurs ve sınavlarını halledip  herhangi bir ücret alınmadan belgeler verilecek.

Bununla ilgili izin sorunları da yoktur bunla ilgili valilikten gerekli izinler alınacaktır.Mesleki yeterlilik belgesi bulunmayanların ileride sıkıntı yaşayabilir. 

Hazır fırsat gelmişken makine bakımcıları ve kaynak üzerine ilgili olanlar dışardan da arkadaşlar gelip bu belgeleri alabilir. Şu anda ücretsiz, bundan sonraki yapılacak uygulamalar ücretli olacaktır.

Biz bununla alakalı olarak sosyal medyadan duyurularımızı yaptık. bir kez daha sizin aracılığınızla ilgililere duyurmuş olalım.” dedi.

Temel OKUR