SİYASET
Giriş Tarihi : 12-01-2023 15:00

MHP’li Hatinoğlu“16 milyon lira yolsuzluk yapıldı”

MHP’li Hatinoğlu“16 milyon lira yolsuzluk yapıldı”

Milliyetçi Hareket Partisi Arhavi İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Arhavi gündeminde yer alan konular hakkında konuştu. Hatinoğlu, Arhavi Belediyesi’nde 16 milyon lira yolsuzluk yapıldığını iddia etti.

MHP Arhavi İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Arhavi Organize Sanayi Bölgesi hakkında, Pilarget Vadisi’nde yapılan dere ıslah çalışması hakkında, Arhavi Belediyesi’nde yapılan yolsuzluk hakkında açıklamalarda bulundu Hatinoğlu, göç veren bir il olarak organize sanayi bölgesi sayesinde göç alan bir il olacaklarını ve en az bin 500 kişi istihdam edileceğini belirtti. Hatinoğlu, Arhavi’de Pilarget Vadisi’nde yapılan dere ıslah çalışmaları hakkında devletin gerekli önlemlerini aldığını ve dere ıslah çalışmaları konusunda artısıyla eksisiyle desteklenmesi gerektiğini belirtti. Arhavi Belediyesi’nde yapılan yolsuzluklar hakkında önemli bilgiler veren Hatinoğlu, 16 milyon lira yolsuzluk yapıldığını iddia etti. Ayrıca Arhavi halkına kim yolsuzluk yaptıysa bunu ortaya çıkaracaklarını söz verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Arhavi İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Arhavi Organize Sanayi Bölgesi hakkında konuştu. Hatinoğlu, göç veren bir il olarak organize sanayi bölgesi sayesinde göç alan bir il olacaklarını belirterek “Organize sanayi ilimiz için önemli bir proje. Ülkemizin ekonomik yapısına çok büyük bir etkisi olacak. Arhavi Organize Sanayi Bölgesi’nde şu anda bin 700’e yakın tevkifat yapılmış durumda. Organize Sanayi Bölgesi sayesinde en az bin 500 kişi istihdam olacak. İlimizin büyük sorunu var, dışarıya göç veriyoruz. Organize Sanayi Bölgesi sayesinde göç alacağız, bu proje sadece ilimize değil çevre illere de etkisi olacak” dedi.

Hatinoğlu, Arhavi’de Pilarget Vadisi’nde yapılan dere ıslah çalışmaları hakkında devletin gerekli önlemlerini aldığını ve dere ıslah çalışmaları konusunda artısıyla eksisiyle desteklenmesi gerektiğini belirterek “Öncelikle doğada yapılan her işte tahribat olur. Doğrudur bazı çevresel etkiler olacak, dört dörtlük bir iş yok. Burada amaç artık bir gerçeği kabullenmemiz lazım, artık dünyada küresel ısınma var, felaketler yaşanıyor. Geçmişte bir yılda yağan yağış miktarı şimdi 3 saatte yağıyor. Şimdi bir yılda yağacak yağışı düşünün ve bu devasa büyüklükte, dere yatağımızda belli. Mecbur dere ıslahı yapılması gerekiyordu. Devletimiz gerekli önlemi almıştır, güzel bir çalışma yapıyor. Dere ıslahı konusunda artısıyla eksikliğiyle desteklememiz lazım” ifadelerini kullandı.

Hatinoğlu, Arhavi’nin gündeminde dere ıslah çalışmaları var ama asıl sorun Cumhuriyet Kavak Yoluolduğunu yolun daraldığını ve Arhavi Belediyesi’nin hala daha yolu düzeltmediklerini belirterek “Arhavi gündeminde sürekli dere ıslahı çalışması var ama bugün Arhavi’de Cumhuriyet Kavak yolu var o yol daraldı ve Arhavi’yle köylere bağlantı yoludur orası. Kimse konuşmuyor bunu. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu geldiğinde ben bu durumu anlattım ve ilerleyen günlerde trafik kapanacak deyince Köy Hizmetleri Şefine sordu ve şef onayladı beni. Belediye temsilcileri kendi imkanlarıyla yapacağız dedi ama hala yol duruyor. Belediyenin yaptığı yanlışlar niye konuşulmuyor. Hepimiz Arhavi’de yaşıyoruz ve yapılan iş Arhavi için yanlış ise benim partim dahi olsa hep birlikte yapılana yanlış demek gerekiyor” dedi.

Arhavi Belediyesi’nde yapılan yolsuzluklar hakkında önemli bilgiler veren Hatinoğlu, 16 milyon lira yolsuzluk yapıldığını iddia etti. Ayrıca Arhavi halkına kim yolsuzluk yaptıysa bunu ortaya çıkaracaklarını söz vererek “Arhavi Belediyesi’nde yolsuzluk 1 Nisan 2019 tarihinde başlamıştır. Belediye seçimleri bitti 4386 oy ile CHP ve İYİ Parti kazandı. Ama normalde halkın seçtiği başkan yardımcısına görev verilmedi. Halkın iradesi dışında bir iş yapıldı. Kısa süre sonra yolsuzluk konuları gündemi geldi. Belediyede çalışan insanlar geliyor ve bizim burada bir günahımız yok diyor. Partide hırsız var, yolsuzluk var. Bu işin gerçekten mağdur olan var bunlar baş eğik geziyor ama bu yolsuzluğu yapanlar başı dik geziyor. Biz parti olarak Vasfi Başkanımıza ziyarete gittik. Müfettiş çağıralım kim suçluysa çıksın ortaya, suçsuz olan insanlar aklansın diye. Başkan ise bize, ‘Bana 3 ay müsaade’ edin dedi. 3 ay sonra gittik tekrardan Başkan belgeleri gösterdi ve bunlar Arhavi’yi soymuşlar, belgeleri biriktiriyorum bana 6 ay daha müsaade edin dedi. MHP İlçe Teşkilatı olarak gerekli tüm yerlere duyurduk yolsuzluk konusunu ve en sonunda gündeme geldi. Vasfi Başkan, bizi bu konu hakkında bilgilendirmek için çağırdı. Çok büyük yolsuzluk var ortada Arhavi’nin milyonları söz konusu. Böyle bir yolsuzluk görmedim bunu apaçık yapmışlar bunu. Bizden hariç bu konuda hiçbir siyasiden destek gelmedi sürece dair. Benim iddia ediyorum 16 milyon lira yolsuzluk yapıldı. En başta dedim size ilk başta düğmeyi yanlış iliklemişlerdi diye. Sen orada halkın seçtiği başkan yardımcısını görevine alsaydınız 16 milyon Lira çalınmazdı. İYİ Parti, CHP birbirinizi kolladınız Arhavi’nin 16 milyon lirasını yediniz. Bunun hesabını vereceksiniz. Kim suçluysa cezasını çekecek. Arhavi halkına sözümdür, kime para yatırıldıysa onu ortaya çıkaracağız” şeklinde konuştu.

Gündem ArtvinGündem Artvin