YEREL
Giriş Tarihi : 09-11-2022 11:10

Minik Yürekler İçleri Isıttı

Minik Yürekler İçleri Isıttı

Çoruh İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri biriktirdikleri harçlıkları bu sefer hayvan dostlarımız için harcadılar. Hayvan barınağını ziyaret eden minik yerekler kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklar ile mama alarak yaşamköy’deki canlara ikram ettiler.

Çoruh İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri Yaşamköy canlarını ziyaret ettiler ve onlara harçlıklarını biriktirerek mama aldılar.

Hayvanları Doğayı ve İnsanları Koruma Derneği (HAYDİKO) tarafından yapılan açıklamada minik öğrencilerin yaptığı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyet dile getirilerek şu ifadelere yer verildi:

“Hayvanlarla kurulan ilişki çocukların duygusal ve sosyal gelişimine büyük katkılar sağlıyor. Hayvanlarla sevgi bağı kuran çocuklar sosyal becerileri daha gelişmiş, daha dışa dönük oluyor. Ailesi ve çevreleriyle kurdukları ilişkiler daha güçlü ve olumlu ilerliyor. Empati kurma becerileri ve vicdan duyguları daha kuvvetli oluyor, çocuğun sorumluluk alma ve karar verme süreçlerine büyük katkı sağlıyor. Hayvan sevgisi olan çocuk dış dünyadaki tüm canlıları sevmeyi öğreniyor, yaşadığı gezegene daha doğru bir şekilde sahip çıkıyor, haliyle bütünüyle yaşama, yaşamına sahip çıkmış oluyor.

Bizler, rahatsız olduğumuz, şikayet ettiğimiz toplumdaki şiddet sarmalını sonlandırmak için en zayıf halkının haklarını savunmak için çocuklarımızla, gençlerimizle birlikte yol almayı önemsiyoruz.

Her gün canımızı yakan birçok üzücü olayla karşılaşırken yüzümüzde tebessüm oluşturan, yüreğimize bir parça umut serpen başta güzel çocuklara, kıymetli öğretmenleri Arife İlhan'a, Çoruh İlkokulu yönetimine, bu güzel çocukları yetiştiren ailelerine teşekkür ediyoruz.”

Gündem ArtvinGündem Artvin