YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:09   Güncelleme : 10-11-2021 17:09

Minnet ve Rahmetle Anıyorum

Minnet ve Rahmetle Anıyorum

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Acar yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuza uğurladığımız günün 83. yıl dönümünde, kendisini şükran, saygı, minnet ve rahmetle yâd ediyoruz.

Atatürk; Yüce Türk milletinin canından çok değer verdiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenlere, kutsal değerlerimizi çiğneme cüreti gösterenlere karşı, milletimize en zor zamanlarında liderlik yapmıştır. Zamanın küresel güçlerine karşı verilen istiklâl ve istikbal mücadelemizi siyasi ve askeri alandaki bilgisi ile başarıya ulaştırmıştır. Ayrıca; ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk’ü dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır.

Bizler, tarihin her evresinde cennet vatanımızı parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında birlik olmayı başarmış cesur bir milletin mirasçıları olarak Cumhuriyet’in kazanım ve değerlerine sahip çıkmak ve onun ebediyete kadar payidar kalabilmesini sağlamak için çalışmaktayız. Bu sebeple ne mutlu ki bizler; ülkemizi yüceltecek, ahlaki ve bilimsel donanıma sahip gençleri yetiştirmek gibi kutsal bir vazifeyi üstlenmekteyiz. Yetiştirdiğimiz evlatlarımızla; Atatürk’ün ve aziz ecdadımızın emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni canla başla korumaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle; vefatının 83. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü